Vista da Ürün anahtarımızı degiştirelimbazen ürün anahtarımızı değiştirmemiz icabeder bu yazı konumuz bunun nasıl yapılacağı Start Button > Command Prompt kisayoluna sağ clikleyelim ve Run As Administrator diyelim administrator command prompt

unda aşağıdakini yazalim:

slmgr.vbs -ipk BTQM2-YTVX4-KBM6D-PHYQT-DD3HM

Not: örnekteki key gecersiz olduğundan hata verecektir .

Vistanız lisanslı mı kontrol edin


Bunu öğrenmek için Start > Run >cmd yazın ve Komut Satırına aşağıdaki kodu yapıştırın ve enter’a basarak bir süre bekleyin..

slmgr.vbs -dli

sonrasinda ekranda cikan uyarida Licence Statuş bölümünde “Licended” yazmalidir

Vista yükseltme sürümünden geri dönüş yok

Eğer, XP’yi Windows Vista’ya yükseltmek için “yükseltme sürümünü” almaya karar verdiyseniz, XP’nize geri dönemeyeceksiniz. Eskiden Windows 98 üzerine Windows XP, Windows 2000 vs. yüklendiğinde, Program Ekle/Kaldır aracılığı ile kaldırıp yeniden eski Windows 98’inize [revert] dönebiliyordunuz. Artık bu işlem Windows Vista ile birlikte tarihe karıştı..
Sisteminizde Windows XP mutlaka kurulu olmalı ve mutlaka etkinleştirilmiş olmalı.. Daha sonra Vista yükseltme sürümünü kurabiliyorsunuz.. Yeniden WindowsXP’ye dönmek istediğinizde, sisteminizi sıfırdan yeniden kurmak zorundasınız. Benden bir tavsiye isterseniz, size Sevo’nun söylediğini söylerim, “OS upgrade tamamen aptallıktır..”


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha