Windows 8 işlemcisi kontrolü yapmasın.

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4605 kez

Re: Windows 8 işlemcisi kontrolü yapmasın.

Mesaj gönderen velociraptor »

kinjo
Bit
Bit

Mesaj gönderen kinjo »

İşte son zamanlarda sorunum için gönderdiğim posta
Cihazınızda Mavi ekran hataları ile karşılaştığınız rahatsızlığı fark ettim. Bu sayı konusunda size yardımcı olacağımızdan endişelenmeyin.
Sorunu çözmek için harcadığınız çaba ve zamanınız için teşekkür ederiz.
Daha iyi yardım için bize ek bilgiler sağlayın:
1. Cihazınızın markası ve modeli nedir?
2. İşletim sistemini masaüstüne mavi ekran hataları ile önyükleyebiliyor musunuz?
3. Bilgisayarınızda mevcut işletim sistemi hangisi?
Windows'u beklenmedik şekilde kapatmaya veya yeniden başlatmaya ciddi bir sorun neden oluyorsa, hataları durdurma (bazen mavi ekran veya siyah ekran hataları da denir) oluşabilir. Mavi bir ekranda oluşan hatalar bir yazılım sorunu veya bir donanım sorunu yüzünden meydana gelmiş olabilir.
Windows 10 işletim sistemindeyseniz ve aygıtı önyükleyemiyorsanız, önyükleyemediğiniz bilgisayarın Başlangıçta Onarımı gerçekleştirmek için Windows 10 ISO dosyasını indirmenizi, başka çalışan bir bilgisayardan bir yükleme ortamı oluşturmanızı öneririm.
Başlatma Onarımını gerçekleştirmek için ISO dosyasını kullanmak, aygıtın sistemi Windows Kurtarma Ortamı'na önyüklemesine ve aygıtı onarmaya çalışmasına izin verir.
Adım 1: Windows'u Onarmak için Startup'u denemenizi öneririm ve yardımcı olup olmadığını kontrol edin.
Windows 10 ISO dosyasını indirin ve bir Ortam Oluşturma aracı oluşturun ve sonra Başlangıç ​​Onarımı gerçekleştirin.
Aşağıdaki bağlantıya bakın: Windows 10'u ortam oluşturma aracını kullanarak yükleme
(Aracı oluşturmak için yukarıdaki makaledeki "Windows 10'u ortam oluşturma aracını kullanarak yükleme" bölümüne bakın).
2. Adım: Aracı oluşturduktan sonra Başlangıçta Onarım gerçekleştirin.
Windows 10'unuz önyükleme veya başlatma yapamıyorsa, Başlangıç ​​Onarımı devreye girecek ve sorunu tanılamaya ve düzeltmeye çalışacaklarını bildirmek isterim. Sistem dosyalarını, kayıt defteri ayarlarını, yapılandırma ayarlarını ve daha fazlasını tarar ve sorunu otomatik olarak kendiliğinden çözmeye çalışacaktır.
Başlangıç ​​Onarma işlemini gerçekleştirin:
1. Bilgisayarınız başlayınca, üretici logosunun önyükleme menüsü seçeneklerini kontrol etmesini bekleyin; genellikle F12 olacaktır.
2. Önyükleme menüsü tuşu her üreticiye göre farklılık gösterebilir. Önyükleme menüsü tuşunu bulamazsan, kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz.
3. Üreticinin logosu görüntülendiğinde bilgisayarı yeniden başlatın, önyükleme menüsüne girmek için Önyükleme menüsü seçenek tuşuna basın ve önyükleme seçeneğini CD \ DVD ROM olarak değiştirmeye devam edin.
4. Bilgisayarınızı Windows 10 DVD'yi kullanarak önyükledikten sonra, "CD veya DVD'den önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basın" yazılı gri renkli siyah bir ekran görüntülenir. Herhangi bir tuşa basın.
5. Doğru zamanı ve Klavye türünü seçin.
6. Sol alt köşedeki Bilgisayarınızı onarın'ı tıklayın
7. Sorun giderme, gelişmiş seçenekler ve ardından Başlangıç ​​Onar'ı tıklatın.

Http://www.deskdecode.com/kmode-excepti ... x0000001e/
kaushalmalkan11
Bit
Bit

Mesaj gönderen kaushalmalkan11 »

En basit yöntem, Hızlı Başlatmayı Kapatarak çözmektir.

Adım 1 - Ayarlar panelini açmak için windows tuşu + I tuşlarına birlikte basınız.

Adım 2 - Şimdi sisteme tıklayın

Adım 3 - Şimdi, sol menüden Güç ve Uyku'ya tıklayın ve sağdan ek güç ayarlarını tıklayın.

Adım 4 - Şimdi, güç düğmelerinin ne yaptığını seçmek için üzerine tıklayın.

5. Adım - Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'e tıklayın.

6. Adım - Şimdi, hızlı başlatmayı açma seçeneğini kaldırın.

7. Adım - Sonunda tamam tuşuna basın.

Bunun sizin için işe yaramazsa başka yöntemler de vardır, ancak hangisinin sizin için daha iyi olacağına karar vermeden önce diğer yöntemler hakkında daha fazla bilgi okumanızı öneririm.

Referans Bağlantıları:

https://www.techwhoop.com/kmode-exception-not-handled/
http://www.tomshardware.com/faq/id-1655 ... ndows.html