Windows 10 Batarya Süresini Göstermiyor

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Orkun YILMAZ
Bit
Bit

Windows 10 Batarya Süresini Göstermiyor

Mesaj gönderen Orkun YILMAZ »

Merhaba Arkadaşlar,

Şirketimizde kullandığımız Hp Zbook 14u G4 bilgisayara Windows 10 Enterprise sürümünü kullanıyoruz.
Notebooku bataryalı şekilde kullandığımızda kalan süresinin yazmasını istiyor fakat kalan süreyi göstermiyor konuyla ilgili yardımcı olur musunuz?
Birden fazla bilgisayarda denedim. Sıfırdan Windows 10 kurup denedim yinede göstermedi.Görseli paylaştım aşağıdaki gibidir.

Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: Windows 10 Batarya Süresini Göstermiyor

Mesaj gönderen velociraptor »

% 92 ile doluluk oranını gösteriyor , yoksa benmi sorunu yanlış anladım
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

velociraptor yazdı: 26 Eki 2017, 19:10 % 92 ile doluluk oranını gösteriyor , yoksa benmi sorunu yanlış anladım
Sayın Yönetici benim anladığım kalan batarya pil miktarının saat:dakika:saniye cinsinden gösterimi......Bu Windows 10 da varolan bir özellik ama üyenin makinasındaki bir süreölçer'in doğru düzgün çalışmaması gibi görünmekte...... (Yani donanım sorunu var gibi.....)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

bendeki MSI laptop asla kalan süreyi göstermedi , sanırım bu donanımla alakalı birşey yaptığım kısa araştırmada HP laptoplarında göstermediğini buldum ama şöyle bir registry ayarı tavsiye ediliyor aşağıdaki anahtardaki değeri 1 ise sıfır = ise bir yapın denmiş

Kod: Tümünü seç

HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\CsEnabled
https://superuser.com/questions/404746/ ... tery-meter
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\CsEnabled

Bu değer bende yoktu (Benim Sistem de HP_COMPAQ PRESARİO C700 NOTEBOOK)

Ayrıca teşekkürler Windows Vista da işe yaradı.... (Kime Niyet Kime Kısmet Olayı....!)
Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator
Teşekkür etti: 45 kez

Mesaj gönderen tn82 »

Merhaba evdeki lenova laptopdan bir görüntü. Pilin kalan süresi saat ve dakika olarak ve yüzde olarak görüntüleniyor. pil ayarlarında herhangi bişey yok. Sistem windows 10 single language ayrıca reg kaydında bende öyle bir yol bulunamıyor.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Bu özellik Windows 10 varolan bir durum olup üyenin makinasındaki süreölçer'in düzgün çalışmaması sonucunda TN82'in ekran görüntüsündeki olmamakta üyenin makinesinde bu sorunu yazılımsal olarak düzeltmek için;

Bilgisayarım >> Yönet 'e tıklayınız.Açılan Windows Yönetim Konsolunda (MMC 2000) sağ tarafta bulunan Aygıt Yöneticisine tıklayınız.Açılan Aygıt Yöneticisinde Sistem Aygıtları tıklayınız.Ve açılan alt bölümlerden aşağıda resimde görüldüğü gibi Süre Ölçere sağ tıklayarak bu sürücüyü internet yolu ile güncelleştir komutunu veriniz.Sistemi yeniden başlattınız da bu sorun çözüme kavuşacaktır.

Resim
Orkun YILMAZ
Bit
Bit

Arkadaşlar Merhaba,

Teşekkür ederim uğraştığınız için.

Regedit de belirtilen bölümü buldum ve değeri 1>0 çektim fakat sonuç negatif hiçbirşey olmadı.
Driver update yapmak istediğimde ise driver bulanamadı.
Driver'ı Hardware ID kısmından buldum indirdim tekrar yükledi yinede değişen bir şey olmadı.
Dediğiniz gibi Notebookla alaklı bir problem Hp Zbook 14 G2 model notebooklarımız var onlarda sorunsuz şekilde bataryanın kalan süresini gösteriyor.
Orkun YILMAZ
Bit
Bit

Kimseden cevap yok mu ?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

velociraptor yazdı: 26 Eki 2017, 20:35 bendeki MSI laptop asla kalan süreyi göstermedi , sanırım bu donanımla alakalı birşey yaptığım kısa araştırmada HP laptoplarında göstermediğini buldum
Üsttede yazdığım gibi bazı modellerde ne yapsak göstermiyor gibi görünüyor sorun donınımsal yani üreticinin sensörü ona göre ayarlaması gerek yoksa sonradan bir çözümü yok (En azından benim çıkardığım sonuç bu)