Sordum Net'e Haksızlık Yapılıyor mu?

Forumla ilgili güncel duyuru ve uyarıları burada bulabilirsiniz.

Sizce http://www.sordum.net/forum" haksızlık yapılıyor mu?

1.Evet yapılıyor....!,Site admini hakkını aramalıdır.
2
40%
2.Hayır yapılmıyor,herkes hak ettğini alır
1
20%
3.Yorumsuz
2
40%
4.İlgilenmiyorum
0
Oy yok
5.Site sahibi düşünsün,bana ne....!
0
Oy yok

Toplam oy: 5

Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Sordum Net'e Haksızlık Yapılıyor mu?

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Merhaba Sayın Forumdaşlar Ve Değerli Üyelik Potansiyeli olan Misafirler...!

Uzun zamandır forumda viewtopic.php?f=13&p=452790#p452790 adresindeki konuyu takip etmekteyim.Geçen gün bu formun ön tanıtım ve makale sayfası olan https://www.sordum.net web sayfasını incelerken,gözüme "Hakımızda" bölümü takıldı.Şimdi bunu aynen buraya aktarıyorum.

Resim
Resim

Bunu okuduğum zaman bir hayli üzülmüş ve de kızmıştım(TRWE_2012 haksızlığa hiç gelemez....!) Acaba gerçekten böyle mi? diye kendi kendime sorarken viewtopic.php?f=13&p=452790#p452790 adresinde moderatör accept tarafından açılan konu bu konuda bir fikir verdi ve bende kendi çapımda küçük bir istatiksel araştırma yaptım (başka bir forum sitesi ile bu forum karşılaştırdım).

İşte sonuçlar

Kod: Tümünü seç

www.sordum.net
Resim
Resim

Kod: Tümünü seç

http://www.turkhackteam.org/
Resim
Resim

Sonuçlar ortada bence bu foruma sonuna kadar haksızlık yapılıyor.Ya sizin görüşünüz nedir forumdaşlar.Yukarıdaki ankette cevap verebilir veya yorum yapabilirsiniz.Eminim admin bu yorumları dikkate alacaktır.
En son TRWE_2012 tarafından 20 Mar 2016, 22:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Re: Sordum Net'e Haksızlık Yapıyor mu?

Ben malum siteyede üyeyim ama zamanınım büyük çoğunluğu burada geçiriyorum bunu iki nedeni birinci sorunlara anında reel tepki alıyorum ikincisi herkesin birbirine bir şekilde yardımcı olması......

Ayrıca bu yukarıdaki sonuçlarda ilginçç olan unsurlardan bir tanesi iki sitenin araştırma yüzdesi birbirine yakın olmasına karşın kazandıkları para......!
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 9 kez
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

şımdı olayların bakış açısı farklı biz olaylara farklı yonden yaklaşıyoruz onlar farklı.Ve tabiki daha çok kazanması isteriz sordumun ama malesef suan duzen cok hızlı bır şekilde herşeyi tüketiyor.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Ond3rkor yazdı:şımdı olayların bakış açısı farklı biz olaylara farklı yonden yaklaşıyoruz onlar farklı.Ve tabiki daha çok kazanması isteriz sordumun ama malesef suan duzen cok hızlı bır şekilde herşeyi tüketiyor.

Bu nasıl bir düzen bu emek sarf eden cezalandırılıyor,çalan mükafatlandırılıyor mu? Eğer öyleyse yazıklar olsun bu düzene... :x :x :x
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

aynen öyle warez sistemi düşün üreten %5 ama tamamen üretendan çalan ve başka sitelere yükleyenler %95 bu hayattaki pazarlamasa sistemide budur bir nevi esnaflık.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Bu arada şunu belirtmen gerek ;

Sordum Net'in yeri ayrıdır.Burada sadece iki site karşılaştırılmış olup yapılan haksızlığı istatistiksel göstermek amaçlanmıştır.Ve başka bir amaç güdülmemiştir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4673 kez

Re: Sordum Net'e Haksızlık Yapılıyor mu?

Mesaj gönderen velociraptor »

Şans , belki ibre bizden yana döner belli mi olur
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

İnşallah olur admin inşallah......!
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

herşeyi zaman göstercek umarım zaman bizim ilacimiz olur ve hak ettimiz yerlere geliriz.
Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen sevilaycali »

Bence sordum çok kaliteli bir forum, taa windows hekiminden beri biliyorum, eski nickimi unuttuğum için yeniden üye olduğum tasarımı ile olsun içeriği ile olsun bence örnek bir forum.
bence forumculuk eskisi gibi değil, yani artık forumlar kullanıcı sayılarındaki yerini facebook, youtube yada benzeri mecralara bıraktı.
eskiden googlede bir şey arayınca forumlarda cevap bulurduk,
sordum da benim fark ettiğim 2 olumsuzluk var, 1.si çok sağlam içerik üreten (kopyala yapıştır değilde özgün içerik üreten yani) üyelerin zamanla gitmesi, şimdi pek adlarını bilmesemde memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist gibi.

ikinciside bölüm modlarının olmaması varsada ben fark etmedim, sorulan soruların ortada kalması.

tavsiyem youtube içerikleri üreterek değişime ayak uydurulması iyi olur.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Eski arkadaşlardan arada uğrayan oluyor lakin dediğin gibi facebook falan insanları sanırım daha fazla cezbediyor , video işi olasıdır elbette bakalım zaman neyi gösterecek
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Site yönetimi yeniliklere adapte olmakta zorlanıyor bence. Seo konusunda çok çok kötü bir durumda site. Sitenin Youtube, Twitter ve Facebook hesapları olmalıydı, güncellemeler anketler bu mecralarda duyurulup hit artırılabilir. Yardım etmek isteyen üyelere aylık konu açma kotası konulup hit artıp üyeler gelinceye değin bu şekilde ilerlenmeli. Diğer forumlarda ufaktan tanıtım yazıları backlink'ler ile reklam yapılmalı. Daha birçok seo taktiği var ama bunlar yazıda kalıyor hep.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Yeniliklere adapte olmak demeyelim de SEO konusunda pasif kalmak diyelim , çünkü HTML 5 tabanlı phpbb3.1 versionunu ilk çıktığı günden beri kullanıyoruz ki bu da temanın cep telefonlarına uyumlu olmasını vs beraberinde getirdi , ayrıca Phpbb forum kodlayıcıları ısrarla sitemap gibi özellikler sunmamaya devam ediyorlar

Anasayfanın yıllardır sosyal ağ hesapları mevcut
Facebook
https://www.facebook.com/sordum.net/timeline/
Twitter
https://twitter.com/sordumnet
Youtube
https://www.youtube.com/user/8wtarkan8

Evet forumun Youtube , twitter ve facebook hesapları yok ama ana sayfanın var diye ilaveten forumada birtane açmak fuzuli olacaktı , bu arada eski youtube kanalını kapatıp yenisini açmak planlar arasında
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

"Yardım etmek isteyen üyelere aylık konu açma kotası konulup hit artıp üyeler gelinceye değin bu şekilde ilerlenmeli. "

Bu sitedeki üyeleri forumdan soğutur ve uzaklaştırır.Ben Şahsen buna karşıyım.Kullanıcı forumda belli kurallar altında özgür olmalı.....! Kota olayı bu formu baştan bitirebilir......!
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

trwe yazdı:"Yardım etmek isteyen üyelere aylık konu açma kotası konulup hit artıp üyeler gelinceye değin bu şekilde ilerlenmeli. "

Bu sitedeki üyeleri forumdan soğutur ve uzaklaştırır.Ben Şahsen buna karşıyım.Kullanıcı forumda belli kurallar altında özgür olmalı.....! Kota olayı bu formu baştan bitirebilir......!
Türk insanı işe iyi başlar da işin sonunu getiremez, hedef koyulmalı ki (zaten yardım etmek isteyenler sadece bu koşullara uyacak) ilerisi için yapılan planlamalarda aksama olmasın. Bir iş planı şart. Velociraptor'dan yarına test amaçlı bir youtube video çekmesini bekliyoruz, konu herhangi birşey olabilir :roll: