Openoffice İçin Ayarlara Yardım - Çözüldü

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Re: Openoffice İçin Ayarlara Yardım

Mesaj gönderen seheryeli »

hayır öyle değil onu bende yapıyorum, baksanızya iki adet resim attım buraya, önemli olan sayfayı kapatıp tekrar açtığın zaman tutmuyor her seferinde yapmanız gerekiyor o işi onu demek istedim
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Siz kenar boşluklarını kullanmak istemiyorsunuz sanırım. Sayfa biçimlerindeki profillere ek yapıp ön tanımlı olarak nasıl çalıştırılır şuan bilmiyorum, araştırıp çözümü varsa konu altına yazarım.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Evet maalesef, ama kenar boşlukları neredeyse sayfanın yarı yerine kadar ortaya doğru gidiyor onun için ortada sevmiyorum, hem görüntüde güzel şık durmuyor çünkü dçrt kenarlıklarda aynı olduğu için
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

seheryeli yazdı: 13 May 2017, 16:51 Evet maalesef, ama kenar boşlukları neredeyse sayfanın yarı yerine kadar ortaya doğru gidiyor onun için ortada sevmiyorum, hem görüntüde güzel şık durmuyor çünkü dçrt kenarlıklarda aynı olduğu için
Yeni bir şablon oluşturarak ve onu öntanımlı olarak açılacak şekilde ayarlayarak sorununu çözdüm. Writer'i her açışında öntanımlı olarak kenarlıksız şablonu açılacak, istediğin zaman değiştirebilirsin.

Yapacakların şunlar:
1- Writer'i aç ve ctrl+shift+N tuş kombinasyonuna basıp şablonları aç.
2- Açılan "Şablonlar" penceresinin sağ alt kısmında içeri aktarı seç ve "Kategori Seç" penceresinden "Şablonlarım"ı işaretleyip onayla.
3- Gönderdiğim şablon dosyasını seçip onayla.
4- Kenarlıksız olarak adlandırdığım şablonu sağ tıklayıp "Varsayılan Yap" seçeneğini işaretle.

Bundan sonra writer kenarlıksız şablonu ile açılacaktır. İsteğe göre ismini değiştirebilirsin. Çeşitli değişiklikler yapıp kendi şablonlarını da oluşturabilirsin.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

sevgili kardeşim teşekkür ediyorum elinize sağlık, yalnız tarif ettiğiniz içeri aktar yazısı felan yok, sanırım tarifini verdiğiniz eski versiyonundanmı
acaba? benim kullandığım 4.1.3 son versiyonu sanırım

Resim
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Libreoffice son sürüm kullanıyorum. Şablonu paylaşmayı unutmuşum :)

Kenarlıksız şablon
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

sevgili kardeşim teşekkür ediyorum, öncelikle iki değişik programlar birbirine çok benzesede benim bahsettiğim openofficeydi,neyse fark etmez çok benzerlikleri var. şimdi problem şurda, ben bir saattir uğraşıyorum daha doğrusu biraz tanıyıp öğrenmek istedim ama yapamadım, sorun şu benim yazı çizi işlerim çok olduğu için tüm sayfa olarak bu ayarda ise ortada küçük sayfa olarak, büyütmek istedim onuda yapamadım bilmiyorum kenarlıksız şablonu bu attığım resimdeki yerlerdenmi yapıyorsunuz? yaptım olmuyor oluyorda onu varsayılan yapacağım zaman orda göstermiyor tanımıyor ve artık sizin yolladığınızda bozuk dosya olarak iniyor, ilkten bir kaç doğru olarak indi, yani kısacası bir zahmet bu resimdeki istediğim gibi yaparmısınız? teşekkür ediyorum

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

temam sevgili kardeşim hallettim saol çok teşekkürler

Resim
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

5 yıllık sorun sonunda çözüme kavuştu :)
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Hayır maalesef çözüme kavuşmadı, benim kullandığım openoffice idi, sizinki ise libreoffice şimdilik bunu kurmuş oldum :)
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Openoffice öleli çok oldu, lireoffice kullanın. Birazdan openoffice için de aynı çözümü bulurum.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Resim

Openoffice ana girişte Şablonlar kısmına girin
Şablonlar ve belgeler adlı pencere açılacak. Sol alt kısımda "Yönet" seçeneğine tıklayın.
Şablon Yönetimi penceresi açılacak ve listede "Şablonlarım" seçeneğini sağ tıklayıp benim verdiğim şablonu içeri aktaracaksınız. Hepsi bu kadar.
Ctrl+shift+n kombinasyonu ile kısayoldan yüklediğimiz şablonlara hızlıca ulaşılabilir.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

buldum onu ben demin size yazdıktan sonra :) yinede teşekkürler
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

seheryeli yazdı: 14 May 2017, 22:10 buldum onu ben demin size yazdıktan sonra :) yinede teşekkürler
Yani sonunda çözüldü :D
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

evet teşekkür ediyorum sizin çabanızla oldu, bilmem okudunuzmu? sonya vagasa benzer başka bir program varmıdır diye yazmıştım fazla fonksiyonu olmayan sadece mp3 ve videoların sonunu düzeltmek için varmıdır? öyle bir bildiğiniz program Türkçe tercihimdir