Windows Vista Neden Tutulmadı - Güzel Video

Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Windows Vista Neden Tutulmadı - Güzel Video

Mesaj gönderen shampuan »

Olayı daha teknik ve tarihine dayandırarak anlatıyor. Özetle aslında sorunlu bir sistem değildi, iyiydi diyor.

İyi seyirler.

Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Re: Windows Vista Neden Tutulmadı - Güzel Video

Mesaj gönderen lord_leo »

Doğru ama yetmez :)

vistadan 1 sene sonra 7 çıkmadı 2006 vista , 2009 7 çıktı.

2004 intelin pc dünyasında agp ve soket olmak üzere yaptığı değişiklik ve microsoft arasındaki anlaşma sonucunda eski donanıma destek vermeme anlaşması yüzünden eski donanımlarda vista yüklemeye çalışınca driver sorunları oldu, bu işten anlamayanlarda işletim sistemini kötüledi. bir çok firmada aynı yolu izledi ve eski donanımların driverlerini çıkartmadı.

Daha uzun ama w7,8, 10 da NT çekirdeği var yani vista da başlayan yapı ,

Bence xp zamanına göre iyi tamamda derdi de bitmeyen bir işletim sistemi idi. Ha bu sayede çok şey öğrendik ayrı.
Kişisel olarak 8 ve 8.1 metro arayüzü ve pratiklik konusunda benim en sevmediğim versiyon. Zaten deneme amaçlı bir kaç ay kullandım, bence windowsun en kötü sürümü.

W10 son kullanıcı için en olmuşu.

xp zamanı pentium 4 işlemci kullanıyordum. sanırım 128*2 MB ram 64Gb HDD ekran kartıda ATi nin alt düzey bir kartıydı, anakartda asus

Vista zamanı Core duo e5400 işlemci 2gb ram, nvidia 7300le , 320 gb hdd, anakart asus p5 li birşey.

7 zamanı i5 işlemci 4 gb ram, nvidia 9800, 500 GB hdd, asus anakart

8 boş

10 şimdi kullandığım pc.

Laptoplar sürekli değişti. Çünkü kı8sa zamanda yetersiz kaldı yada ben değiştirmek istedim.