Kedilerin aklında ne var

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4942 kez

Kedilerin aklında ne var

Mesaj gönderen velociraptor »

Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 172 kez

Re: Kedilerin aklında ne var

Mesaj gönderen ozgutozkan »

Kafası basmıyor kedilerin köpekler daha zeki
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Hocam yapma tam tersi kediler fazla zeki :-D :-D
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4

gevv yazdı: 24 Ağu 2022, 00:48 Hocam yapma tam tersi kediler fazla zeki :-D :-D
Kırmızı ışıkta bekleyen köpek gördüm ama yolda giderken kediler nedense arabalara bile bakmadan karşıya geçmeye çalışıyorlar. Korna çalmadıkça bakmıyorlar.

Kediler tek olarak avlanır. (aslanlar hariç) Köpekler sürü halinde hareket eder. Sahiplerini sürüden biri olarak kabul ederler. Kediler ise kendini düşündüğü için bencildir. Köpeklerin sadık olduğu için aptal olduğunu düşünme gayet kafaları çalışıyor.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Bilmiyorum hocam ama çevremde beslediğim kediler fena
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Ben henüz başıboş bir veya daha fazla kedinin insana saldırıp öldürdüğünü duymadım , ama köpeklerin her yıl binlerce insanı (çoğu da çocuk) Öldürüyor
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 75 kez

Mesaj gönderen Saffet »

...
En son Saffet tarafından 02 Eyl 2022, 15:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4

Köpekler yemek için saldırmazlar bölge koruma içgüdüsel bir davranış. Köpeklere fısıldayan adamı seyredin sezar milan diye arayın. En manyak köpekleri bile adam hizaya sokuyor. Kedilere fısıldayan adam da var fakat onu pek seyretmedim.

Köpekler tehlikeli bende katılıyorum. Sürü iken daha da tehlikeliler. Bakışından duruşundan vesaire ne yapmak istiyorlar anlarım, fakat herkes anlayamaz. Sokağa köpekleri salan yine insanlar. İnsanlarda sıkıntı var.

Bir ara yol olmalı çünkü ne toptan toplayıp öldürmek çözüm. Nede hepsini başıboş sokağa salmak.
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Saffet »

...
En son Saffet tarafından 02 Eyl 2022, 15:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4

Saffet yazdı: 24 Ağu 2022, 18:11
ozgutozkan yazdı: 24 Ağu 2022, 17:53 Köpekler yemek için saldırmazlar bölge koruma içgüdüsel bir davranış. Köpeklere fısıldayan adamı seyredin sezar milan diye arayın. En manyak köpekleri bile adam hizaya sokuyor. Kedilere fısıldayan adam da var fakat onu pek seyretmedim.

Köpekler tehlikeli bende katılıyorum. Sürü iken daha da tehlikeliler. Bakışından duruşundan vesaire ne yapmak istiyorlar anlarım, fakat herkes anlayamaz. Sokağa köpekleri salan yine insanlar. İnsanlarda sıkıntı var.

Bir ara yol olmalı çünkü ne toptan toplayıp öldürmek çözüm. Nede hepsini başıboş sokağa salmak.
Hocam bu sokak hayvanları için çıkacak kanunun önüne geçtiler,hayvan sever adı altındaki zihniyet;
Kanun şunu öngörecekti,başı boş sokak köpekleri,barınaga alınacak,kısırlaştırma işlemi yapılacak,sahiplenmek isteyen olursada özel bir tasma takılarak izlenmesi saglanacak,eger alan kişi hayvanı bırakırsa,yeri tespit edilip,yeniden barınaga alınacak diye bir yönerge hazırlanmıştı,malesef hayal oldu :(
Avrupa ülkelerinin tamamı bu kanunla yönetiliyor,sokakta birtane kedi veya köpek göremezsin,geçenlerde haberlerde izledim,köpek bir çocugu kovalıyordu,okadar korkmuşki,yola fırladı ve arabanın altında kaldı,ve sürekli bu acı olaylar haberlere konu oluyor,birilerinin buna dur demesi gerek...
Sen ne diyorsun sahibi olup da tehlikeli köpekler de var. İzmir de asansörün üst sokağına masa sandalye atmış bir yer yapmışlar. Ailecek gittik kızım 1 1.5 yaşında kucağımda baktım 1 köpek bayan sahibinin üstüne ön ayaklarını atmış öyle duruyorlar. ( çok fena bir oturuş sahibine saygı duymuyor çok tehlikeli geldi bana ) Neyse biz yarım saat kadar oturup manzara filan seyretmişizdir. Geri dönerken benim de dalgınlığıma geldi bu köpek 1 fırladı kızımı diğer tarafa çekerek kurtardım. Sahibi allahtan tutmayı becerdi.

Ben köpekleri tanıyorum böyle manyakların gözüne bakmıyorum dikkatini çekmiyorum ama kızım hayvan diye bakıyor işte.

En tehlikeli köpek tipi olsun fark etmez yetiştirmeyi bilirsen kimseye saldırmaz. Köpek sahibinin aynasıdır.
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Saffet »

Tarkan üstat,benim mesajları yönet bölümünde sorun var,iç içe geçmiş hepsi :s
toplu sıfırlama yapılabiliyormu yada düzenleme ???

Enazından boş mesaj bölümlrini silecek bir ayar varsa,aktif edermisin?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Çerezleri bir temizle derim , yada benmi yanlış anladım :?:
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Saffet »

velociraptor yazdı: 02 Eyl 2022, 20:19 Çerezleri bir temizle derim , yada benmi yanlış anladım :?:
Mesajlar kısmına geldim,birkaç ayar yapmak için,mesela her güncel sohbette ana ekrana yansımasın istiyordum,ne olduysa ondan sonra oldu,mesajlarımın birçogu gitti, birde üst üstüne boş ekran mesajlar eklemişim haberim bile yok,ana sayfaya bakınca gördüm enazından yazılan mesajlarda sorun çıktıgı an yeniden silip tekrar oluşturma seçenegi olsaydı ben hallederdim...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Malesef bu phpbb3 en cins ve özellik sunmayan forum türü.