Aynı Anda Birden Fazla Skype Hesabıyla Oturum Açmak

Msn, Icq, Skype... konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Aynı Anda Birden Fazla Skype Hesabıyla Oturum Açmak

Mesaj gönderen trasmus »

Aynı anda iki veya daha fazla skype hesabınıza giriş yapmak için aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz:

1. Adım = Yeni bir skype kısayolu oluşturup hedef kısmına skype kurulum yolundaki skype.exe adresini gösterip parametre olarak da "--secondary" girin ve kaydedin.

Örnek:

Kod: Tümünü seç

"C:\Program Files (x86)\Microsoft\Skype for Desktop\Skype.exe" --secondary
Yukarıdaki örneği uygulayıp kısayolu çalıştırırsanız aynı anda iki Skype arayüzünün çalıştığını göreceksiniz. Otomatik giriş yapılmasını istiyorsanız başka bir parametreye daha ihtiyacınız olacak.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Adım = Skype programını her ikili çalıştırmada otomatik giriş iptal olur. Bunu önlemek için ilk adımda anlatılan parametreye ek olarak şu parametre eklenir: --datapath "%appdata%\Microsoft\Skype for Desktop\profile2"

Artık iki ayrı Skype profili oluşacağı için profillerdeki otomatik girişler birbirlerini etkilemeksizin aynı anda otomatik giriş yapabilecek.
Profilin yolu istediğiniz yerde ve isimde olabilir ama değiştirmek zorunda değilseniz bırakın öyle kalsın.

Yukarıdaki açıklamaya göre en son oluşan kısayol örneği şöyle olmalı:

Kod: Tümünü seç

"C:\Program Files (x86)\Microsoft\Skype for Desktop\Skype.exe" --secondary --datapath "%appdata%\Microsoft\Skype for Desktop\profile2"
*Bu açıklama Windows 7 üzerinde çalışan bir Skype programına uygulanmıştır. Windows'un farklı versiyonlarında küçük değişiklikler yapmak gerekebilir.
En son trasmus tarafından 27 Eki 2020, 03:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Re: Aynı Anda Birden Fazla Skype Hesabıyla Oturum Açmak

Mesaj gönderen velociraptor »

Eline sağlık , birden fazla skype yi aynı anda kullanmak isteyenlere ilaç gibi gelecektir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Enteresan :?:
Ben pek haberleşme yazılımı kullanmıyorum ama şöyle bir durum var, toplu konferans şeklinde olmayıp ayrı ayrı görüşülmesi gereken durumlarda hem vakitten kazandırır, hem de kolaylık sağlar. Bir kenarda dursun güzel bilgi teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
orhankendi
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen orhankendi »

bana çok yardımcı oldu :) nasıl yapacagımı öğrendim artık :D