Intel ve Microsoft, Windows 12 için hazırlanıyor olabilir

Windows 12 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4945 kez

Intel ve Microsoft, Windows 12 için hazırlanıyor olabilir

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Microsoft, Windows 12 hakkında tek bir kelime söylememiş olsa da, işletim sisteminin bir sonraki ana sürümü olacak gibi görünüyor. Microsoft'un birkaç kez bahsettiği gibi, gelecekteki Windows sürümleri burada ve orada yoğun bir şekilde AI kullanacak. Bu alanda başarılı olmak için Microsoft'un donanım ortaklarının, yani Intel ve AMD'nin desteğine ihtiyacı var. Intel'in dahili belgelerindeki bir sızıntı, Meteor Lake masaüstü platformu tarafından desteklenen işletim sistemi olarak Windows 12'den bahsediyor.

Intel, yapay zeka görevlerini işlemek için AMD'ninkine benzer bir blok alacak olan Meteor Lake ürünü üzerinde çalışıyor. Ayrıca şirket, işlemcileri için ilk kez chiplet tasarımını kullanacak ve yongaların kendisi de Intel 4 (7nm) işlem teknolojisi kullanılarak üretilecek. Meteor Lake CPU'larının 2023'ün sonlarında veya 2024'ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Intel'in ana rakibi AMD, geçtiğimiz günlerde Ryzen 7000 mobil işlemci ailesini piyasaya sürdü. Şirket, yapay zeka görevlerini işlemek için özel bir bloğa sahip dünyadaki ilk x86 birimleri olduğunu söylüyor. Gürültü azaltma ve göz teması dahil olmak üzere Windows Studio Efektlerini destekleyebilirler. Önceden, bu özellikler yalnızca ARM tabanlı cihazlarda mevcuttu.

Microsoft ve Intel sızıntı hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Bu kez WalkingCat (@_h0x0d_) tarafından yapılan başka bir sızıntı, Microsoft'un bir sonraki Windows sürümünden de "Windows 2023" olarak bahsettiğini ortaya koyuyor. Yeni ürünle ilgili Microsoft'un dahili kaynağına bir bağlantı var. Ancak, şirketin mevcut Windows 11 sürümlerine verdiği "Moments" güncellemelerinden biriyle ilgili bir şey olabilir.

Kaynak:
https://www.theverge.com/2023/3/1/23618 ... ntel-hints
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 978 kez

Re: Intel ve Microsoft, Windows 12 için hazırlanıyor olabilir

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

boş....(artık microsoft'un miladı doldu....yeni bir yazılım şirketi, yeni bir işletim sistemi(exe,dll ve deb paketlerini kurabilen bir hibrit işletim sisteminin doğması yakındır.)
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3484 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Bu kaçıncı son yahu ? Hani Windows 10 son sistem olacaktı ? Acaba yarın birgün çıkıp açıklama yapıp , "Kandırdım" "Zaaa" diye tweet mi atacaklar ? :-D
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 978 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

burak35 yazdı: 02 Mar 2023, 19:34 Bu kaçıncı son yahu ? Hani Windows 10 son sistem olacaktı ? Acaba yarın birgün çıkıp açıklama yapıp , "Kandırdım" "Zaaa" diye tweet mi atacaklar ? :-D
Sen olayı hala çözememişsin....

Olay şu..

Bunlar "SON" diyorsa o aslında "Başlangıç" , "BAŞLANGIÇ" diyorlarsa o, aslında "SON"dur.Bunların mantıkları tersten işliyor.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3484 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Onlarda mantık yok ki ? :-D Ne dedikleri ne yaptıkları belli değil. Eskiden sinirlenirdim. Şimdileri artık ciddiye bile alamıyorum. :)