Windows Yeni Menüsünde İstenmeyen Girdiyi Silmekte Kolay Yöntem

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 977 kez

Windows Yeni Menüsünde İstenmeyen Girdiyi Silmekte Kolay Yöntem

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Merhabalar

Hani bazen bir yazılım yükleriz kullanmak için, ama o yazılım size sormadan , Windows'un sağ menüsüne ve Masaüstü>>Yeni Alt Menüsü'ne girdiler ekler.....Sinir olursunuz, bazen 'de gelişine sallarsınız ama bir zaman sonra o yeni alt menüsü dolar da dolar, iş rayından çıkar....

İşte böyle durumları önlemenin basit bir yolu var.....!!!.Çözüm'ün adı ; Context Menu Manager v4.0

Context Menu Manager v4.0 Hakkında ;

1.Çin Yazılımı'dır. (Çin deyip hemen burun kıvırmayın, inanın Windows'un sağ menüsünde harikalar oluşturuyor, sağ menü yönetimini çok kolaylaştırıyor)

2.Easy Context Menu v1.6 isimli Türk Sağ Menü yazılımının esaslı rakibidir. (bayılıyorum aynı tarz yazılımları horoz dövüşü misali birbiri ile karşılaştırmaya)

3.Windows Sağ Menü Yönetimini çok çok basite indirgeyerek kolaylaştıran bir yazılım olmakla beraber, normal yolla saatlerce uğraşıp bir komutu,.bat dosyası, .vbs dosyası yada .exe dosyasını saniyeler içinde sağ menüye eklemenizi kolaylaştıran bir yazılım...

4.Yazılım, MS-NetFramework v4.0 ve üstü ile MS-C Runtime 2010 ve üstü bileşenlerin sisteminizde önceden kurulması durumunda çalışır, aksi durumunda size bu bileşenleri indirme bağlantıları gösterir.

Şimdi gelelim Context Menu Manager v4.0 yazılımı ile Windows yeni alt menüsününde istenmeyen girdinin sonuza kadar sistem'den uzaklaştırılmasına

Gördüğünüz gibi bir gün önce yüklediğim Logo Tasarım Yazılımı benden habersiz yeni alt menüsüne kendi girdisini eklemiş..Aldı beni bir sinir dalgası...... :x :x :kafavur: :kafavur:
Resim

Context Menu Manager v4.0 yazılımı "portable" olduğundan istediğiniz konumdan çalıştırabilirsiniz(usb flash bellek,usb hdd/sdd gibi) yazılım, yerleştirilen konumundan başlatılır.(yönetici modunda)
Bendeki konumu "D:\Program Files (x86)\ContextMenuManager.NET.4.0\ContextMenuManager.NET.4.0.exe"'dir.
Resim
Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi (1),(2) ve (3) no'lu adımlar takip edilir.
Resim
"Delete İtem" (TR :Nesne Silme") fare ile tıkladığınız da karşınıza bir uyarı iletisi çıkar.İleti'de özetle, "sen bunu sileceksen, ben önlem olarak bunu yedekliyorum, sorun çıkarsa geri yüklersin " demektedir.Ne kadar kullanıcı dostu bir yazılım böyle, keşke Microsoft Windows'da böyle olasa, ama nerede.....!!!
Resim
SONUÇ :

Mutlu TRWE_2012...!!! :-D
Resim
Başka basit çözümsel forum yazılarında görüşmek üzere, Allah'ın(c.c) Selamı Ve Esenliği sizlerin üzerinize olsun....

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3468 kez

Re: Windows Yeni Menüsünde İstenmeyen Girdiyi Silmekte Kolay Yöntem

Mesaj gönderen burak35 »

Güzel gibi. Ama ingiliççe. :)
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

burak35 yazdı: 31 Mar 2024, 17:06 Güzel gibi. Ama ingiliççe. :)
Ana arayüz (GUI) dili Çince, sen sitesinden ABD aksamlı İngilizce dil dosyasını indirip LANG dizinine atıyorsun o zaman GUI arayüz İngilizce oluyor.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Hayret çinliler böyle bi program yapmayı nasıl düşünmüş. Eskiden çinliler paso virüs bulaştırırdı sisteme. :)
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

burak35 yazdı: 31 Mar 2024, 17:12 Hayret çinliler böyle bi program yapmayı nasıl düşünmüş. Eskiden çinliler paso virüs bulaştırırdı sisteme. :)
Zaman değişiyor, bak Microsoft'u Hintliler İstila etti..Tüm konumları bir bir ele geçiriyorlar .....!!!
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Yaparlar hepsi puştun teki zaten. :) Satya nadellla bill gates mark zuckerberg. Şunları bi dövsem ne güzel olurdu. :)
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

BİLGİ NOTU :

Context Menu Manager v4.0 Yazılımı ile yapabilecekleriniz hayal gücünüzün sınırı kadardır.

Örneğin ;

www.sordum.net web sitesinde yayımlanan ; "Güç seçeneklerine Nihai performans ilave edelim" isimli makaleye göre gerekli bileşenlerin masaüstü sağ menüye eklenmesi (ikon bile atayabilirsiniz, isterseniz gizleme bile yaparsınız)
Resim
Ya da....

Benim oyun oynama öncesi kullandığım yazılımları aynı Windows dosya sistemi gibi (dizin-dosya sistemi) sağ menüye eklemişim (dikkat edin "ana dizin>>alt dizin>>program kısayolları" şeklinde)
Resim
İşte, sizler de aynı benim yaptığım gibi kendinize göre sağ menüzü kişiselleştirebilirsiniz.

NOT:

Aynı işlemleri, "Easy Context Menu v1.6" Türk Sağ Menü düzenleme yazılım ile de yapabilirsiniz.Ama yazılım çok ayrıntılı...(benim bazen kafam karışıyor, bir de buna dalgınlık etkisini ekleyince "Çarşı Karışıyor" bende...) onun için, ben daha sadece basit yazılımları tercih ediyorum....
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Güzel. Ama nihai performans çok önermem. Sonuçta laptop kullanıyorsun. Ve ısısına dikkat etmen lazım.