Boot Loader e güvenli kip seçeneği ekleyelimBilindigi üzere güvenli kipe girebilmek için F8 tuşunu kullaniriz gel gelelim bazi durumlarda F8 tuşu calismaz yada F8 ile bir türlü güvenli kipe giremeyiz iste bu gibi durumlarda Boot Loadere

güvenli kip secenegi eklemek bir cözüm olabilir bunu nasil yapacagimiza gelince (sistemimizi Windows 7 varsayiyoruz)

1. Öncelikle VistaBootPro yu download edelim ve kuralim

2. Sonrasinda Manage Os Entries butonuna basalim

3. açılan ekranda Add New OS Entry e tik koyalim ve aşağıdaki ayarlari yapalim

ve son olarak Apply Updates diyelim , böylece Windows boot loader e yeni bir girdi eklemis olduk

4. Windows + R tuşlarina birlikte basalim ve açılan ekranda msconfig yazıp Ok diyelim , son olarak açılan ekranda Boot tab ina tiklayalim ve son olarak safe boot kismina tik koyalim (aşağıdaki resim)

son olarak Apply butonuna tiklayalim , artik sisteminizi yeniden başlattiginizda Güvenli kip seceneginin orada olduğunu farkedeceksiniz.

SMFixer - Safe Mode (Güvenli kip) nizi onarin


Güvenli kip windowsun en önemli bileşenlerinden biridir ve windowsun acilmadigi durumlarda F8 e basar ve Güvenli kipte boot edip sorunumuzu cözeriz , fakat bazen virüs veya başka nedenlerle güvenli kip devre disi kalir yada bozulur ve kullanıcı güvenli kipte boot edemez , iste bugibi durumlarda güvenli kip i onarmak için düsünülmüs olan SMFixer (Windows Safe Mode Fixer) i kullanabilirsiniz , byölece güvenli kip inizi onarip tekrar buradan boot edebilirsiniz. Kullanimi oldukca kolaydir aşağıdaki linkten indirip FIX butonuna basin (hepsi bukadar)

Download


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha