Bart PE alternatifi (Avast Bart Cd)Pek çok yazılımı indirmek ve eklentileri ayarlamak herkesin en eğlenceli uğraşı değildir, bu yüzden ALWIL Software Avast! BART CD yazılımını hazırlamış aşağıda bu konu ile ilgili ayrıntıları bulabilirsiniz


Daha Basit Bir Alternatif: Avast! BART CD
Pek çok yazılımı indirmek ve eklentileri ayarlamak herkesin en eğlenceli uğraşı değildir, bu yüzden ALWIL Software Avast! BART CD yazılımını hazırlamış. Bu da BartPE gibi çalışan bir CD fakat önceden bütün ayarlar sizin için yapılmış ve bütün önemli veri kurtarma yazılımları eklenmiş. CD'de ki en önemli yazılım Avast! Virüs tarayıcı ama kayıt defteri düzenleyici, Servant Salamander (dosya yöneticisi), hizmetleri ve sürücüleri etkinleştirebilen bir yazılım gibi pek çok önemli uygulama da CD'ye eklenmiş. Ayrıca CD'de ki bütün yazılımların lisanslarını da düşünmek zorunda değilsiniz. Bu CD'nin daha yakından incelenebileceğini düşünüyoruz!

Kurulum

Kurulum iki aşamadan oluşuyor: CD yöneticisini bilgisayarınıza kuruyorsunuz ve daha sonra bunu kullanarak asıl CD'yi ISO dosyası olarak yaratıyorsunuz.
CD yöneticisini kurmanız çok az zamanınızı alıyor; sadece birkaç aşamayı yerine getirmeniz gerekiyor.

Kurulum göz açığ kapayıncaya kadar bitiyor

ISO dosyasını oluştururken gereken ayarları yapabilmek için bir sihirbaz size yardımcı oluyor. Update ISO tuşu en son çıkan bileşenleri internetten indiriyor CD görüntünüze (image) ekliyor. Bu güncellemeyi yapmanızı hararetle öneriyoruz, özellikle de virüs tarayıcısını kullanacaksanız.

Sadece kurun ve güncelleyin:

Şirket ağlarında genellikle bir vekil sunucu kullanılır

En son bileşenleri indirin

Güvenlik önemli: başkalarının CD'yi kullanmasını engelleyebilirsiniz

ISO dosyası yaratıp CD'ye yazdırıyorsunuz

Aynı BartPE gibi: Avast! BART CD açılış ekranı

Her şey görülebilir bir yerde: Başlat Menüsü


Avast! antivirüs yazılımı

Kayıt defteri düzenleyicisi


Sonuç: Tamir Edin, Yeniden Yüklemeyin!

Bu yazıda anlattıklarımız Windows açılmayı reddetse bile oyunun hemen bitmediğini açıkça gösteriyor. Her şeyi kaybetmenize gerek yok çünkü veri yedekleme BartPE ve Knoppix ile hiç sorun değil hatta virüslerle bile başarılı bir şekilde mücadele edebiliyorsunuz.

Knoppix CD'sini yaratmak çok kolay ve derin bir Linux bilgisine sahip olmadan da kullanabiliyorsunuz. Tek eksi yanı NTFS dosya sistemine sahip olan disk bölümlerine yazma işlemi yapamamanız. Ama yine de Knoppix veri kurtarma açısından mükemmel bir sistem sunuyor. İnternet tarayıcısı, ofis paketi ve diğer faydalı uygulamalar CD'nin diğer avantajları arasında sayılabilir.

Eğer istediğiniz sadece bir kurtarma programı değilse PE Builder ile yarattığımız BartCD sizi en çok tatmin eden olacaktır. Eklenti ayarları sayesinde çok esnek ve son derece güçlü bir sistem ortaya çıkmış - BartCD ile neredeyse bütün programları çalıştırabilirsiniz. Fakat bu işlevselliğin bedeli var; mükemmel Windows bilgisi ve bolca boş zaman.

Diğer taraftan Avast! BART CD'yi yaratmak sadece birkaç dakikanızı alıyor, ayarları yaparken de hiç zaman kaybetmiyorsunuz. 299$'lık lisans ücreti bireysel kullanıcılar için çok yüksek gelebilir fakat şirketler açısından bakıldığında böyle bir yatırıma değer - özellikle de bir yıl boyunca bütün güncellemelerin pakete dahil olduğunu belirtelim.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha