Acronis True Image ile yedek al ve geri yükle


Acronis ile yedekleme nasıl yapılır
Windowsunuz cöktügü zaman o kadar ugrasarak yaptiginiz tüm ayarlari yeni bir Format tan sonrada da yapmak zorundasiniz (saatler süren emek) oysa windowsu olduğu gibi yedekleyip cökünce

de 5 dk da geri getirmeye ne dersinizm Programı çalıştırdığımız zaman karşımıza çıkan ana menü!Genel olarak "Task(İşlem)" başlığı altındaki seçenekleri kullanıyoruz!"BackUp(Yedekleme)","Recovery(Geri Yükleme)","Clone Disk(Hard Disk Kopyalama)","Add New Disk(Yeni Hard Disk Ekleme)"

"Tools(Araçlar)" menüsünden "Options(Seçenekler)" tıkladığınızda açılan pencere!Buradan programın varsayılan yedekleme seçeneklerini değiştirebilirsiniz!Tavsiye edilen varsayılan ayarlarda durmasıdır!

İlk olarak yedekleme türünü seçiyoruz!Üstteki onay kutuşu komple bir harddiskin yedeğini almak için,alttaki onay kutuşu dosya veya klasörleri yedeklemek için!

Hangi harddiski yedeklemek istediğimizi seçiyoruz!Örn: C: sürücüsünü seçtim ve next tıklıyoruz!

Yedeklemeyi nereye yapacağımızı gösteren penceremiz!Yedekleme yeri ve adını seçip next tıklıyoruz!

Yedekleme türünü seçtiğimiz penceremiz!"Full(Tam)","Incremental(Arttırma)"önce den aldığınız bir yedeğe ilave ya da "Differential(Farklılaştırılmış)" İhtiyacımıza uygun olan yedekleme türünü seçip next tıklıyoruz!

Yedekleme seçeneklerini belirlediğimiz pencere!Next tıklarsanız varsayılan ayarlar kullanılır!Ayarları değiştirmek isterseniz "here" yazan yeri tıklayın değişiklikleri yapın daha sonra next tıklayın!

İsterseniz yedekleme için yorum yazabilirsiniz!Yedekleme ile ilgili bir açıklama olabilir!Daha sonra next tıklıyoruz!

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra açılan penceremiz!Bize yapacağımız yedeklemenin özelliklerini gösterir!Herşey istediğiniz gibi ise "proceed" tıklayın ve yedekleme işlemini başlatın!Değişiklik yapmak isterseniz "back" tıklayıp istediğiniz bölümdeki değişikliği yapın!

Yedekleme işlemi başladığında açılacak penceremiz!Arkamıza yaslanıp işlemin bitmesini bekliyoruz!Yedeklediğimiz harddiskin boyutuna göre belli bir sürede işlem tamamlanacaktır!

önemli:yedekleme ayarlarini programın varsayilanlarindan değiştirmemeniz tavsiye edilir!ayarlarda sikiştirma uygulamak düşündüğünüz kadar faydali değildir!yedekleme prosedürünü uygularken sihirbazlarla çalişmaniz tavsiye edilir!yedekleme işlemi yoğun işlemci kullanimi gerektirdiğinden yedekleme yaparken diğer programların çalişmamasi önerilir!yedeklemenize açiklayici bilgi koymanız ileride yarariniza olacaktir!birden fazla yedek aldiğinizda bu açiklayici bilgilerden faydalanabilirsiniz!


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for windows10_usr
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for MUSTY

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha