Xp de kapanış Problemleri ve çözümleriXp birtürlü kapanmiyor veya kapaniyor fakat yeniden basliyor.Cildirmak üzeresiniz Format falan da para etmedi gelin o zaman beraber cözüm arayalim. Aşağıdakileri uyguladıktan sonra sorun düzelecektirXP KAPANIS PROBLEMI CÖZÜMLERI
Bu konuda gelen sorularin fazlaligi beni bu cözümleri yazmaya itti, lütfen her bir cözümden sonra,bilgisayarinizi acip kapatarak sorununuzun devam edip etmedigini kontrol edin, ve sorun devam ediyorsa diger cözümü deneyin.
1. Adwanced Power management:
Start - Settings - Control Panel - Performance and Maintenance - Power options - APM yi secelim ve Enable advanced Power managenet Support a tik koyalim.
NOT: APM dualProzessor sistemi desteklemez.

2.Windows hatasinda yeniden başlatmayi deaktiv edelim ; cünkü baazi durumlarda vindows kapanis sirasinda hata verdiginden kapanacagina yeniden baslar.Bilgisayari sağ clickleyip Properties diyelim sonra Advanced diyelim ve en altta Startup and Recovery altındaki Settingse clickleyelim
Burada system Failure altinda :
Automatically restart taki tiki kaldiralim.

3.Start - Settings - Control Panel - User Accounts -Change the way users log on or off- Use the welcome Screen deki tik i kaldiralim. ve acip kapayalim. (eger bu degisiklik alerji yaparsa eski haline getirin)

4.USB problemi: Bilgisayarimi sağ clickleyelim ve properties diyelim sonra - Hardware - Device Manager -
Universal serial Bus kontrollers in altina bakalim bakalim
USB Root Hub vaya

VIA rev 5 or Later USB universal Host Controller den biri 1den fazla yüklenmismi eger yüklenmisse birinciyi DEGIL onu takip eden digerlerini silelim.bu cözüm de sorununuzu cözmediyse Tüm USB aygitlarini cikarip boot edin bakalim sorun devam ediyormu , böylece sorunun en azindan USB aygitinda olup olmadığıni anlayabilirsiniz.

5.Eger soundblaster Live kullanıyorsaniz, yeni driver ini yüklemeniz gerekir.

6.kyro 2 chip li Grafik kartiniz varsa .sürücüsü : örneğin Hercules veya Pover VR den biriyse mutlaka yeni driverlerini yüklemeniz gerekir.

7.Logitech Maus unuz varsa Mutlaka en güncel driver (sürücü) yü yüklemeniz gerekir.

8.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
"ClearPageFileAtShutdown" degerini bulup 0 yapalim

9.Gizli kapatma salterini aktiv yapalim:
HKLM \SOFTWARE \Microsoft \Windows NT \CurrentVersion \Winlogon
\PowerDownAfterShutdown a 1 degerini verelim.

10.Bios a girelim ve Power management altındaki Wake on PCI card ve Wake on Lan seçeneklerini iptal edelim ve save edip cikalim.

11.Windows XP anakart Platininizi tanimiyordur.

Baazi anakart modellerinde: 1. ASUS P2BF 2. GIGABYTE GA6BXC-C Xp tarafindan dogru algilanmaz ve BIOS upgrade yapmaniz kacinilmazdir.

Velociraptor tarafindan yazildi


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha