Free Video to GIF ConverterGif formatı animasyon oluşturmada kullanılan formatlardan biridir , birbirini takip eden bir seri resimden gif animasyonu oluşturmak için kullanılan birçok yazılım mevcuttur örneğin AnimateGIF yada


Giftedmotion fakat herhangi bir video filminden animasyonlu gif oluşturmak itersek bu yazılımlar ile bunu yapamayız , işte Free Video to GIF Converter filimlerin istenilen kısımlarını animasyonlu gif yapmamıza olanak tanıyor , AVI, WMV, MPEG, MOV, FLV, MP4, 3GP ... gibi birçok video formatını destekleyen yazılımın kullanımı şu şekildedir:
Browse Video butonu ile belirli bir kısmını animasyonlu gif yapacağımız videoyu seçelim sonrasında Extract Frames kısmından videonun animasyonlu olmasını istediğimiz kısmını seçelim burada yeralan Width ve Height kısımları framelerin çözünürlüğünü ayarlamamızı sağlar next deyip bir sonraki adıma geçelim , Create GIF kısmında herbir framenin öngörünümünü görebiliriz ilaveten buradan Play Speed , Normal Quality ve Excellent Quality ayarlamalarını yapabiliriz.

Download

OpenAviToGif (Avi videolarını .gif animasyonuna çevirin)


Animasyonlu gif ler internetin başlarında oldukça popülerdi ve webmasterlar sayfalarında bolca kullanırlardı , günümüzde ise sadece fan sitelerinde bulabilirsiniz , eger .gif oluşturmak için profesyonel yazılımlar kullanmak istemiyorsanız çok daha basit bir program olan OpenAviToGif yazılımını deneyebilirsiniz. fakat videonuz Avi formatında olmalıdır eğer değilse Miro Video Converter, meGUI yada media player VLC ı kullanabilirsiniz. portable olan programı sitesinden indirdikten sonra codec paketini de indirmeyi unutmayınız.

Anasayfası


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha