Nero ile Overburn730 mb'lik dosyayi 700 mb'lik bi cd'ye yazdirmak.Overburn ile 700 mb'lik cd'ye en fazla 735 mb.'lik bi dosya yazdırilabiliyor.Tabi bunun için o dosyanın özelliklerine girip boyutu degil diskteki boyutunu

dikkate almamiz lazim.Overburn yapabilmemiz içinde nero'yu kullanıyor olmamiz gerek.Ve bazı ayarlar yapmamiz gerekiyor.Su şekilde; Nero Burning room u ilk actiginizda açılan ekrandan no multisession a tik koyun sonrasinda:Nero Burning Rom 'u açin , ardından sol üstte bulunan file açılır menüsünden "preferences" kısmına tıklayin. açılan pencereden "expert features" sekmesiniı açin. sayfanın 2. satırındaki "enable overburn disc at once ...." cümlesinin önündeki kutucuğa tıklayin.

hemen 2 satır altında 3 kutucuk kullanımına açılacak , maximum cd lenght kısmına 100 min 0 sec 0 frm yazmaniz yeterli.Daha sonra general sekmesinden yellow marker kısmını 100, red marker kısmını 110 yapin.Cd'yi overburn yaparken cd'nin uzunluguna göre kendisi otomatik olarak algılayacak ve size overburn ile ilgili uyarı mesajı gelecek tamam deyince overburn olmus olacak.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha