Acronis Startup Recovery Manager ile yedeklemeHardiskinizde küçük bir bölüm ayırıyorsunuz tüm yedeklerinizi ayırdığınız bölüme yüklüyorsunuz sorun çıktığınıda F11 bastığınızda tüm yedekler ilk kuduğunuz şekilde yeniden yükleniyorActive Acronis Startup Recovery Manager ile yedekleme
Acronis True Image Home sabit diskinizin tam bir kopyasını yaratmanızı sağlayan en iyi yedekleme yazılımıdır bunu bir çok kişi biliyor peki Acronis True Imagenin Active Acronis Startup Recovery Manager özelliğini biliyormusunuz. Active Acronis Startup Recovery Manager sizi yedeklerinizi DVD yazma derdinden kurtarıyor. Hardiskinizde küçük bir bölüm ayırıyorsunuz tüm yedeklerinizi ayırdığınız bölüme yüklüyorsunuz sorun çıktığınıda F11 bastığınızda tüm yedekler ilk kuduğunuz şekilde yeniden yükleniyor.

A. Acronis Startup Recovery Manager

İlk aşama olarak kullandığınız işletim sisteminin boot bölümünü silip kendi boot menüsünü yüklüyor.

Starting Acronis Loader
Press F11 for Acronis Startup Recovery Manager…

şeklinde bir yazı ile açılıyor bu ekranda F11 basarak yedek alabilir veya mevcut yedeğinizi yükleyebilirsiniz

1. Management Tools

2. Activate Acronis Startup Recovery Manager

3. Activate Acronis Startup Recovery Manager kurulum sihirbazında Next tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin.

4. Activate Acronis Startup Recovery Manager resimde görüldüğü gibi disk bilgileriniz gösteriliyor burada seçeceğiniz disk üzerinde Acronis Secure Zone bölümü oluşturucağız.

5. Acronis Secure Zone alanının kaç GB oluşacağını belirliyoruz. Windows işletim sistemi Office ve diğer yüklediğiniz programları düşünerek buradaki değeri belirleyin. Bu arada burada oluşturduğunuz disk bölümü Bilgisayarım tıkladığında görünmez gizli Partition’ dır.

6. Acronis Secure Zone bilgisayarınız ortak kullanıyorsanız Acronis Secure Zone kısmına şifre ile koruyabilirsiniz

7. Acronis Secure Zone bilgilerini gösteriyor Proceed ile Acronis Secure Zone partition oluşturmaya başlayın.

8. Acronis Secure Zone oluşturuluyor

9. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

10. Bilgisayarım kısmına girdiğinizde oluşturduğunuz bölüm görünmüyor. Disk bölümünü görebilmeniz için Denetim Masası | Yönetimsel Araçlar | Bilgisayar Yönetimi | Depolama | Disk Yönetimi kısmına görebilirsiniz.

Yedegi geri yükle


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha