Windows'ta sistem sürücüsü harfi nasıl geri getirilirWindowsu kurduğunuz dizinin sürücü harfi herhangi bir nedenle alışık olduğunuz C dışında başka bir harf oldu ise bunu değiştirmek için yapabileceğiniz şeyler var öncelikle Bilgisayarın ve sistem

durumunun tam bir sistem yedeklemesini yapın. Administrator olarak oturum açın. Regedt32.exe'yi başlatın. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarına gidin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

1. MountedDevices öğesini tıklatın.
2. Güvenlik menüsünde, İzinler'i tıklatın.
3. Administrators (Yöneticiler) grubunun tam denetimi olduğunu doğrulayın. Bu adımları tamamladıktan sonra, bunu geri çevirin.
Regedt32.exe'den çıkın ve Regedit.exe aracını başlatın.
Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

Değiştirmek istediğiniz (yeni) sürücü harfini bulun. "\DosDevices\C:" öğesini arayın.
\DosDevices\C:öğesini sağ tıklatın ve Yeniden Adlandır'ı tıklatın.

Not: Bu kayıt defteri anahtarını yeniden adlandırmak için Regedt32 yerine Regedit kullanmalısınız.
Sürücü harfini "\DosDevices\Z:" gibi kullanılmayan bir sürücü harfi olarak yeniden adlandırın. Bu, C sürücü harfini boşa çıkarır.Değiştirilmesini istediğiniz sürücü harfini bulun. "\DosDevices\D:" öğesini arayın. \DosDevices\D: öğesini sağ tıklatın ve Yeniden Adlandır'ı tıklatın. Bu öğeyi "\DosDevices\C:" gibi uygun (yeni) sürücü harfiyle yeniden adlandırın
\DosDevices\Z: değerini tıklatın, Yeniden Adlandır'ı tıklatın ve değerin adını "\DosDevices\D:" olarak değiştirin. Regedit aracından çıkın ve Regedt32 aracını başlatın. Yönetici izinlerini önceki izin düzeyine (büyük olasılıkla Salt Okunur olmalıdır) döndürün. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Kaynak


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha