CloudFlare ile web sayfalarınızı koruyunCloudFlare temel olarak sitenizi DDoS, SQL Injection ve spam yorumlardan koruyup bot ile içerik hırsızlıklarına karşı da engelleme görevi görmektedir. Sahip olduğu özellikleri tamamen


ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu özellikler sizi güvenlik saldırılarından koruyacak ve sitenize erişim sağlanamadığı anda sitenizin son haliyle yayında kalmasını sağlayacaktır .CloudFlare ile bir sitenin ortalama sayfa hızı %30 artar, harcadığı bant genişliği % 60 azalır ve sistem sayesinde sitenin güvenliği artmış olur. CloudFlare henüz betayken milyonlarca saldırıyı engellemiştir.

CloudFlare Nasıl Çalışıyor?

Sistemin çalışabilmesi için kayıt işlemini tamamlamanız ve istenilen değişiklikleri yapmanız gerekmektedir. Böylece sitenize gelen ziyaretçiler CloudFlare sunucularından ve filtresinden geçirilecektir.

https://www.cloudflare.com/

1. üstteki linkten üyelik işlemlerimzi yapıyoruz ve üye oluyoruz.

2. Siteye giriş yapıp resimdeki adımları uygulayıp web sitemizi ekleyip cloudflare taramasının tamamlmasını beliyoruz

3-)Tarama tamamlandı ve artık ayarları yapmak için contiune setup a tıklıyoruz.Sitenizdeki korumaya alınacak dizinlerin listesi çıkacak.Olmayanları siz kendiniz de ekleyebilirsiniz.

4-)Bu adımda istersek paralı pro paketi kullanabiliriz onu soruyo bura size kalmıs

5-)Burda kullandığımız NS Adresleri ve onların yerine kullanmamız gereken NS adresleri geliyor.Simdi domain panelimize girip domainin ns adreslerini size verilen ns adresleri ile değiştiriyoruz.
ÖNEMLİ: NS1-KENDİ NSNİZ , NS2-KENDİ NS2NİZ, NS3-CLOUDFLARENS1, NS4 CLOUDFLARENS2 DİYE YAPIN YOKSA CPANEL VB. GİREMEYEBİLİRSİNİZ !

6-)Ve bitti artık 24 saati bekleyerek aktif olması beklicez hepsi bu kadar.


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha