Dosya indirme linklerini kontrol edin


link checker
Bu eklenti bizi Rapishare ve diğer yüze yakın download sitesinin linklerini tarayıcıya kopyalayıp çalısıp çalısmadıgıda bakmaktan kurtarıyor . ve örneğin 10 partlık birşey indiriyoruz ve bunun 8. partı


silinmiş bu durumda da haliyle çok sinirleniyoruz. bu eklenti sayesinde tüm dertlerden kurtulacaksınız
önce GreaseMonkey eklentisini kuracagız

greasemonkey

sonra herhangi bir Link Checker kuruyoruz sayfa açılınca sağ üst köşedeki Install This Script olan yere tıklıyoruz

scriptaz7
Firefox indirme yöneticisinin gözükmemesini sağlamak


sizde firefox'ta benim gibi herhangi birsey indirmeye başladıgınızda indirme yöneticisinin hop diye ekranın ortasına çıkmasından (kapalı iken!) bıktıysanız, yapmanız gereken sey çok basit; iptal etmek! peki nasıl mı? iste yapılacak islemler:
firefox ayarlarının yapıldıgı "about:config" bölümünde "browser.download.manager.showWhenStarting" sekmesini bulup (süzgec bölümüne download yazarak rahatlıkla bulabilirsiniz!) degerini true'dan false'a dönüstürmek. indirme deyince aklıma geldi birşeyi indirirken firefox arka planda virsü taramasın çalıştırır buda indirdiğiniz şeyin çok daha uzun sürede inmesine neden olur çözümü ise ; eğer zaten bir antivirüs yazılımınız varsa arka planda sinsice çalışan bu virüs taramasın kapatmaktır.

Firefox Virüs Taraması Nasıl İptal Edilir

33eo0v9

Firefox 3 kullananların fark ettiği gibi indirme islemi sona erdikten sonra virüs taraması yapılmakta. İste bu taramayı kapatmak isteyenler, firefox ayarlarının yapıldıgı "about:config bölümünde browser.download.manager.scanWhenDone" sekmesini bulup (arama bölümünden direkte aratabilirsiniz); degerini true'dan false'a ayarlamaları (üzerindeyken farenin sol butonuyla çift tıklayarak) yeterli.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha