WordPress te Meta tagları geri getirelimBilindiği üzere Meta tag’lar HTML kodunuzun HEAD bölümüne yerleştirilmiş bilgi etiketleridir , günümüzdeki arama motorlarının çoğu meta tag’lardaki bilgileri dikkate almazlar diye biliniyordu

fakat googlenin bu konudaki açıklaması bunun yanlış olduğunu ortaya koydu , Google son açıklamasında Meta tagların önemini vurguladı Burada . Eğer wordpress kullanıyorsanız bildiğiniz üzere WordPress te META TAG kullanılmamaktadır , ya bunları manuel eklemek yada plugin kullanmak durumundasınız . eğer wordpresste temanızın header.php kısmına statik bir meta bilgisi girilirse her bir sayfada aynı meta tag görünecek buda yanlış olacaktır bu nedenle dinamik ve sayfaya göre meta üreten bir kod kullanılmalıdır (aşağıdaki kod)

< meta name="description" content="<?php if ( is_single() ) {
    single_post_title('', true); 
  } else {
    bloginfo('name'); echo " - "; bloginfo('description');
  }
  ?>" / >

üstteki kodu title etiketinin hemen altına yerleştirebilirsiniz (tema klasörünüzdeki header.php nin içine) , böylece üstteki kodlar ile wordpress teki her bir sayfa için başlık meta tag olmuş olacaktır. anahtar kelime meta etiketlerini manuel oluşturacaksanız bazı ipuçları:

- Anahtar kelimeleri ayırmak için sadece virgül kullanılır.
- Anahtar kelimeler terimler arasındaki anlamları netleştirmede kullanılır. Bu belki de bu stratejinin en önemli amacıdır. Yayınlayıcılar Google’a makalenin benzer bir konu için uygun olmadığını söyleyebilir.
- Her bir makale için 10’a kadar anahtar kelime kalıbı yaratılabilir.
- Her bir anahtar kelime aynı değere sahiptir; giriş sırası önemli değildir.
Eğer bu iş için bir plugin kullanmak isterseniz Add Meta Tags , Meta Tag Manager isimli eklanti işinizi görecektir.


2 Yorum Var
 1. Avatar for Velociraptor
 2. Avatar for Emrah

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha