Site ismi girerken benzerleri çıkıyor (Firefox)Soru:


Firefox 3.01 i indirdim we kurdum...adres çubuguna site ismi girerken;yer imlerimde benzer harfleri tasıyan siteler asağıada çıkıyor (tıpkı başka siteye girersinde aynı siteye girmek isteyince hemen adre çubugunun altında belirir ya onun gibi)...bunu engellemek istiyorum ama nasıl?

Cevap:
adress satırına about:config yazarak bu sayfaya gidiyoruz.  söz veriyorum dikkatli olacagım dügmesine tıklıyoruz.açılan sayfanın en üstünde bir süzgeç kutuşu var bu kutuya browser.urlbar.maxRichResults yazıyoruz. muhtemelen browser.urlbar.max yazdıktan sonra bir deger bulacaktır.bu degerin karsısında standart olarak 12 yazar.12 ye çift tıklayarak açılan pencerede 0 yazıyoruz. daha sonra firefox u kapatıp tekrar açıyoruz. eger tamamen kapatmak degil öneri sayısını azaltmak isterseniz 1 2 3 gibi istediğiniz sayıyı yazabilirsiniz.

Bir web sayfasina hangi linkten geldiginizi gizleyin (Firefox)


Bilindigi üzere web sayfalari sizin hangi linkten geldiginizin kaydini tutarlar eger siz Firefox kullanıyor ve bu kaydin tutulmasini istemiyorsaniz aşağıdaki ipucu tam size göre demektir
Firefox Adres satirina about:config yazalim sonrasinda aşağıdakini arama kismina yapistiralim ve degerini 0 yapalim (aşağıdaki resim)

network.http.sendRefererHeader


3 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha