HWM BlackBox (Detaylı Donanım bilgisi)


blackbox
Sisteminizin hardware bilgisi detaylarını veren programlar bulabilirsiniz fakat bunlar ya yanlış sonuç verebiliyor yada ücretli olup ödediğinize değmiyor , sayfalarımızda bu yazılımlardan ücretsiz ve


iyi olan bazılarını vermiştik , işte HWM BlackBox portable ve iyi olan bir diğeri türkçe dil desteği de var ve hardware bilgilerini mükemmel organize edilmiş bir arayüzle sunuyor , program portable olduğundan herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yok , ilk açılışta sisteminizi tarıyor açıldığında :
1. İşlemci , 2. Bellek , 3. Grafik , 4. Sistem , 5. Benchmark 6. Hakkında tablarının yeraldığı bir arayüz karşımıza çıkıyor ve bunların herbirinde sisteminizde kullanılan hardware ile ilgili detaylı bilgiler yeralıyor mesela işlemci kısmı aşağıdaki şekilde

Ayrıca işlemci , Grafik kartı vs için Overclock kapasitesi göstergesi de mevcut ,Sistem tabından sisteminizdeki bileşenler hakkında toplu bilgi alabiliyorsunuz . Benchmark tabı hardwarenize testler uygulayabileceğiniz kısım test sonunda performans puanlarınızı görebilirisiniz. (bendeki laptop 6 yıllık olduğundan test sonuçlarım pek te iç açıcı değil)

Yazılımın en sağ tarafındaki küçük ikon ile arayüz dili gibi ayarlara ulaşabilirsiniz (aşağıdaki resim)

Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: hwmblackbox
Boyut: 3.72 MB
Sistem: Windows XP/Vista/7/8
Türkçe desteği : Var
Download

Elbette yapımcısının Türk olması bu yazılımı daha bir şevk ile tanıtmamıza neden oldu , eskiden Freeware (ücretsiz yazılım) üretene ülkemizde pek rastlanmazdı artık yavaş yavaş bu alana da el attık , herneyse eğer Alternatif olarak yine portable bir yazılım arıyorsanız CCleaner in yapımcısı Piriform un Speccy yazılımını önerebilirim (Alanının oldukça yüksek kaliteli yazılımlardından biridir)

speccy

Baştaki özet görünümde sisteminize ait birçok bileşeni ve aynı anda Cpu , Gpu ısısını görebilirsiniz mesela üstteki resimden de farkedebileceğiniz gibi Laptopumda yeralan hem dahili hemde harici Ekran kartını tanıyıp birebir gösterdi , başta verdiğimiz HWM BlackBox ise sadece o anda kullanımda olan dahili ekran kartını gösterdi (Umarım bunu ilerde düzeltirler) , Speccy nin hem ücretli hemde ücretsiz sürümleri var , ilaveten kurulumlu ve kurulumsuz olmak üzere iki farklı çeşidi downloada sunuluyor , ben portable tercih ettim ve içerisinden x86 ve x64 olmak üzere iki adet .exe çıktı bunlardan sistemime uygun olanını kullandım.

Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Piriform
Boyut: 6.2 -8.4 MB
Sistem: Windows XP/Vista/7/8
Anasayfası


Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha