Firefox ta master Password u sıfırlamaFirefox bize lokal olarak saklanan Passwordlari , kullanıcı adlarini ve sertifikalari korumak için Master password özelligi sunmaktadir , ek güvenlik anlamina gelen bu Master password


u unutursaniz resetleyebilrsiniz , fakat resetleme islemi sonrasi saklanmis olan tüm passwordlar , kullanıcı adlari.. lari kaybedeceksiniz
Master Password Resetleme:
Firefox un URL ekranına aşağıdakini yazin:

chrome://pippki/content/resetpassword.xul

sonrasinda tüm passlarin resetlenecegi iletisini alacaksiniz. Ve bu işlem neticesinde saklı bütün şifreleriniz silinecektir.

firefox master şifresini silme

Reset butonuna tikklayalim ve islemi bitirelim

Firefox Eklentilerindeki Uyum sorununu giderme

Firefox'u yeni güncellediniz veya Firefox'un betasını yüklediniz ve eskiden kullandığınız eklentilerin yeni versiyonla uyumlu olmadığını gördünüz ne yapacaksınız? Eklentinizin yeni firefox versiyonuna uyumlu hale getirilmesini bekleyebilir veya ufak bir operasyonla bu uyumsuzluğu siz de giderebilirsiniz. Ama nasıl?

1-XPI uzantılı eklentinize sağ yapıp "birlikte aç" deyin ve Winrar'ı seçin hatta "sürekli Winrar'la aç" seçenğini de işaretleyebilirsiniz.

2-Şimdi XPI dosyasının içine girin "install.rdf" uzantılı dosyayı wordpadle açın. (Winrar için uyguladığımız birlikte açma işlemini, RDF uzantılı dosyalar ile Wordpad için de kullanabiliriz)

3-Install.rdf dosyası içinde aşağıdaki satırı bulun ve maximum version bölümünü 3.3.0* olarak değiştirin. Örnek:
<em:minVersion>2.0</em:minVersion>
<em:maxVersion>3.3.0.*</em:maxVersion>

Artık bu eklenti Firefox 3.3'e kadar çalışabilecektir. İsterseniz 3.3.0* yerine 5.5.0* de yazabilirsiniz. Böylece bu eklentiyi en az 3 yıl boyunca kullanmayı garanti etmiş olursunuz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha