Windows Fontlarını kolayca silip yedekleyin


win_fonts
Büyük Web dizayncıları artistler gibidirler , onlar için her detay önemlidir bu detaylardan belkide en önemlilerinden biri de kullanılan Fontlardır , FontFrenzy windows için bir font yönetim yazılımıdır


diğerlerinden ayrılan yönü ise Windows ile gelen default fontlar harici olan tüm fontları silebilmesidir , diğer yazılımlar ise bu ayrımı yapamıyor ilaveten kişisel font kurup kaldırabilirsiniz mevcut fontların bir görüntüsünü alıp daha sonra bunu geri yükleyebilirsiniz oldukça kullanıcı dostu bir arayüzü var info butonunu saymazssak 4 ana buton ile işlem yapıyor. Windows default fontlarının dışında kalanları silmek için : Defrenzy > Defrenzy Now butonların basmak yeterlidir.

fontlar

Fakat windows default harici tüm fontları kaldırmadan önce tavsiyemiz bir yedeğini almanızdır (FrenzySnap butonu ile) yedeklemek için açılan pencerede Save Snapshot butonuna tıklayın ve bir isim verin , Eğer yanlışlıkla bir fontu sildinizsse telaşlanmanıza gerek yok çünkü Refrenzy özelliği yardımınıza koşuyor bu buton ile daha önce alınmış yedeklerden herhangi bir tarihlisini geri alabilirsiniz. FrenzyMan butonu ise Bilgisayarımızdaki bütün fontları yönetmemizi sağlıyor ; font ilavesi , Font silinmesi ... gibi şeylr buradan yapılıyor.

Download │ Alternatif olarak : nexus font ve Typefacer denenebilir
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: SD Software
Boyut: 489 KB
Sistem: Xp ve üzeri tüm Windowslar

Not: Yayımcının anasayfası kapalı olduğundan üstteki linkten verilmiştir


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha