Network Profiles Utility (Ip , Dns , Wifi ayarlarınızı yedekleyin)


Ağ profili
Eğer windowsu formatlarsak yada yeni bir Pc ye terfi edersek herşeyi yeniden kurmamız gerekir mesela önemli programlarımızı yeniden kurarız , alışık olduğumuz ayarları yaparız ve elbetteki

kablosuz ağ profilimizi , ağ ayarlarımızı (Ip ve dns ayarları) ... yeniden yapılandırmamız gerekecektir , eğer bir network administratoru iseniz ve bu işi yüzlerce Pc de yapmanız gerekiyorsa iş oldukça can sıkıcı hale gelecektir işte Network Profiles Utility yazılımı gününüzü kurtarabilir , portable olan yazılım ile birden fazla Pc nin kablosuz ağ , Ip , Dns ... ayarlarını yedekleyip kolayca geri yükleyebilir.
Kullanımı oldukça kolay olan yazılım ilk açıldığında Config penceresini açar ve buradan yazılımın nasıl çalışması gerektini ayarlayabilirsiniz (mesela otomatik yedekleme ve geri yükleme ayarı gibi)

Network-Profiles-Utility1

Yine bu Config penceresinden neleri yedeklemek istediğimizi belirleyebiliyoruz (wireless profiles, IP/DNS ayarları yada her ikisini birden) , ayrıca browse butonuna basıp yedeğin nereye alınacağını da ayarlayabiliriz son olarak ta kullanıcı ismine göre mi bilgisayar ismine göre mi yedek alınacak belirleyip "‘Save & Close’" butonuna basalım. Açılan program arayüzünde sadece 4 buton yeralır ; Wireless Profiles ve IP/DNS ayarlarına tik koyabilir ve manuel yedekleme veya geri yükleme için Export yada Import buttonlarını kullanabiliriz , ilk açılan ayar penceresine dönmek için ise Config buttonunu kullanmamız gerekir.

Network-Profiles-Utility2

Free versionun tek olumsuz yanı üst kısımdaki reklam (gerçi ona da katlanılır)

Anasayfası


Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha