Orpalis Reducer (Pdf boyutunu azaltalım)


compress_pdf
Dosyalarımızı .pdf formatında saklamak bazen gerekli olabiliyor çünkü üzerinde format değişikliği TXT, RTF, DOCX ... kıyasla daha zordur bu nedenledirki hassas bilgilerin olduğu dökümanlar .pdf

formatında paylaşılıyor gel gelelim bu formatın kötü tarafı ise boyutudur genellikle diğer formatlardan daha fazla yer kaplar , eğer belirli boyutun üzerinde dosya kabul etmeyen bir kanaldan pdf yollamak isterseniz dosyanızı mümkün olduğu kadar küçük boyutlu tutumanız icabedecektir işte "ORPALIS PDF Reducer Free" bu iş için tasarlanmış bir yazılımdır.
Free bir programdır ve pdf boyutunu kalitede çok fazla bir kayıp yaşatmaksızın azaltır , presleme işleminden önce kalite ile ilgili parametreleri ayarlamanıza da olanak verir Kullanımına gelirsek : source kutucuğunun sonunda yeralan Browse butonuna basalım ve boyutunu düşürmek istediğimiz .pdf dosyamızı seçelim , destination kutucuğunun sonundaki butondan da çıktının nereye kaydedileceğini belirleyelim son olarak ta "Start batch" butonuna basalım üst kısımdaki Options kısmından çıktı ayarlarına ulaşabiliriz.

ORPALIS-PDF-Reducer

Yazılım oldukça fazla seçenek sunuyor bu ayarlara Compression, Images, Color Detection, Content Removal, Output Format ve General tablarından ulaşabiliriz mesela aşağıda Compression tabı altında bize sunulan seçenekleri görüyoruz.

ORPALIS-PDF-Reducer_Options

Yaptığımız testte 3.91MB boyutunda bir .pdf dosyasını presledik ve çıktı kalitesi ve boyutun düşürülme oranı oldukça tatmin ediciydi.

ORPALIS-PDF-Reducer_Complete

Anasayfası
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: orpalis.com
Boyut: 14,5 MB
Sistem: Xp ve üzeri tüm Windowslar

Alternatifleri: PDF Compressor , PocoDoc , Nice PDF Compressor


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for shampuan
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for shampuan

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha