Outlook.com Kişiler listesini Gmail e aktaralım


outlook_to_gmail
Microsoft Temmuz 2012 de Outlook.com webmail service ni kullanıma açmıştı amaç hotmaili modernleştirmekti , yeni bir arayüz , spam engelleme motoru , gelen kutusunu kolayca düzenleme


seçenekleri ile belkide Microsoftun bugüne kadar kulanıma sunduğu en iyi email servisi oldu , Outlook.com ekibi son olarak iki adımda doğrulama özelliğini de entegre ederek güvenliği arttırdırlar , eğer Hotmail, Live, ve MSN den Outlook a terfi ettinizsse servisi oldukça tatmin edici bulmuş olabilirsiniz fakat Gmailden - Outlook a geçtinizsse alışamamış olma ihtimaliniz yüksektir ve Gmailin web servis hizmetine geri dönmek isteyebilirsiniz , elbette Outlook servisini kullandığınız süre içerisinde muhtemelen iletişim (kişiler) listenize yeni birilerini ilave etmişsinizdir ve bu kişileri tekrar Gmailinize taşımak isteyebilirsiniz elbette bunu manuel yapma seçeneği herzaman var peki ya Yüzlerce kişi varsa ? Eğer Outlook.com daki bütün kişiler listesini Gmaile aktarmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız. Öncelikle Microsoft hesabımızdaki kişileri export (dışa aktar) edeceğiz sonrada bunları Gmail e import (içe aktar) ederek işlemi tamamlayacağız:
1. Tarayıcınızı kullanarak Hotmail, Live, MSN, yada Outlook hesabınıza giriş yapınız

outlook_gmail1

2. İnbox (gelen kutusu) un sol üst tarafında Outlook yazısının hemen sağında aşağıya doğru bakan ok simgesine tıklayın (Aşağıdaki resim)

outlook_gmail2

3. Bütün kişiler listenizi görmek için People tile (kişiler fayansına) tıklayınız

outlook_gmail3

4. Sayfanın üst kısmında yeralan , Manage (Yönet) seçeneğine tıklayalım ve sonrasında Export seçeneğine tıklayıp lişiler listemizi içeren "WLMContacts.csv" dosyasını HDD imize indirelim (Aşağıdaki resim)

outlook_gmail4

outlook_gmail5

5. Gmail sayfamıza gidip kulanıcı adımızı ve şifremizi kullanarak giriş yapalım

outlook_gmail6

6. Sol üst köşedeki Gmail butonuna sonrasında da Rehber e tıklayalım

outlook_gmail7

7. Daha fazla > İçe aktar diyelim

outlook_gmail8

8. Karşımıza gelecek olan uyarı ekranında "Choose File" butonuna tıklayıp üstteki adımlarda HDD imize indirdiğimiz "WLMContacts.csv" dosyasını gösterelim

outlook_gmail9

9. İçe akrat butonuna tıkladığımızda Outlook kişiler listemiz Gmaile aktarılacaktır ve bütün önemli kişileri listenizde görebileceksiniz . Eğer mükerer (çift) kayıtları silmek istiyorsanız "Çift girişleri bul ve birleştir" butonuna tıklamanız yeterlidir (iki Üstteki resim)


3 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for hakan
  3. Avatar for beceriksizadam

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha