USB Extension - masaüstüne otomatik Tak çıkar aygıt kısayolu


USB-Extension
Buradaki yazımızda bu işi yapan diğer bir yazılımdan sözetmiştik USB Extension da tak çıkar aygıtı algılayıp otomatik olarak masaütüne kısayolunu oluşturan bir yazılımdır eğer Usb aygıtını


çıkartırsanız kısayolu da otomatik olarak yokolacaktır . Windows bir AutoPlay özelliği olmasına rağmen her seferinde ne yapmak istediğinizi soran bir ekran ile karşılaşırsınız ve birçoğumuz bu ekranı kapatırız yada hiçbirşey yapma şeklinde ayarlamışızdır , eğer otomatik olarak aç şeklinde ayarlayanlar varsa bile bir süre sonra bu diyalog penceresini kapatırlar ve tekrar açmak istediklerinde birkaç yere tıklamaları gerekir.
Kurulumundan sonra hemen test amaçlı bir tak çıkar aygıtı kullanarak deneyebilirsiniz

USB-Extension

eğer birden fazla tak çıkar aygıtı kullanırsanız birden fazla kısayol oluşturacaktır (Pratik) , eğer bir şekilde Usb belleği çıkarttıktan sonra kısatyolu orada kalmaya devam ederse , USB Extension yazılımının saatin yanındaki simgesine sağ tıklayın ve "Delete invalid shortcuts’ from there" seçeneğine tıklayın böylece otomatik olarak kaldırılmayan bütün kısayollar yokolacaktır.

USB-Extension2

Yazılımın ayarlarına ve satin yanındaki kısayolundan nede masaüstündeki kısayolundan ulaşılamamaktadır (garip bir durum) buraya ulaşmak miçin Start Menu (Başlangıç menüsü) seçeneklerini kullanmak gerekir.

USB-Extension3

Show options başlığı altından hangi tak çıkar aygıtlarının kısayolunun oluşturulacağını seçebilirsiniz (default olarak sadece USB aygıtlarının kısayollarını oluşturmaktadır) , Show metho başlığı altından ise Always yada On mounth , yazılım freeware olup Windows XP, Vista, 7 ve 8 sistemlerinde sorunsuz çalışmaktadır.

Anasayfası
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: bearz314 (sourceforge.net)
Boyut: 1,7 MB
Sistem: Xp ve sonraki tüm Windowslar


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha