Quick Any2Ico (Resimleri kolayca ikon yapın)


icon_converter
İkonlar işletim sistemlerinde , web sayfalarında , Programlarda... çeşitli amaçlar için kullanılırlar , özellikle de programlarda default ikon pek değişmez , eğer bir web designer yada coder


iseniz ikonlarla herzaman işiniz olacak demektir , elbette ikon oluşturmak için bir Resim editörünün kullanımından az buçuk anlamak gerekiyor peki ya bilmiyor yada bu konularda yeteneğiniz yoksa , işte bu durumda yardımınıza Quick Any2Ico yazılımı koşuyor Portable bir freeware olan yazılım ile resim dosyalarını ikon dosyalarına çavirebilir yada exe, dll yad ocx dosyalarından ikonları çıkartıp kullanabilirsiniz.

quick-any2ico

1. Select source kısmının hemen altındaki yerden yapacağımız işlemi seçelim , convert an image file (bir resim dosyasını ikona çevirmek) yada extract icons from a resource file (ikonları kaynak dosyasından çıkartalım)
2. Hemen altında bulunan Browse butonu ile kaynak dosyasını seçelim ( jpg, png, bmp yada gif )
3. Select the destination icon file (Kaydedeceğimiz yeri seçelim)
4. 16x16 ile 512x512 arasında bir boyut seçellim.

Eğer ikonları kaynak dosyasından çıkartmayı seçtiysek , program kaynak dosyasında yeralan bütün ikonları öngörünümlü olarak verecektir buradan seçtiğimiz herhangi birini çıkartabiliriz. convert it butonuna basmadan önce boyut (Dimension) kısmında sadece kendinize uygun çözünürlüğü bırakınız.

Cmd desteği:
Cmd desteği de olan programda aşağıdaki komutları kullanabiliriz

-img="Source image" // kaynak resim yolu
-res="Resource file" // Kaynak dosyası
-icon="Destination icon" // dosyayı saklamak istediğiniz yol.
-formats=ImageFormats // İkonun sahip olmasını istediğiniz boyutu(Çüzünürlüğü)

Anasayfası , Alternatifi Icon Converter


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha