Gmail eski görünümüne (temel HTML görünümü) geri dönmek


Gmail temel HTML görünümü
Bilindiği üzere Googlenin email servisi olan Gmail uzun bir süredir bizlere iki farklı görünüm modu sunmaktadır , bunlardan ilki Default görünüm (Ki halihazırda herkesin kullandığı budur) diğeri

ise Gmail'in temel HTML görünümüdür , hernedense ben Googlenin eski görünümünü daha fazla seviyordum , yenisi oldukça rahatsız edici yazılar garip ve dar bir formatta yazılmak zorunda , yazışmalar 50 ve üzerini bulunca çekilmez bir hal alıyor vs. kısacası herşeyin yenisi iyi DEĞİLDİR , bunun sebebi genellikle şirkette o kısımdan sorumlu bir yöneticinin kullanıcı isteklerini vs hiçe sayıp kibrine yenik düşmesi neticesi milleti birşeyleri kullanmaya mecbur bırakmasıdır , Gmailde de eski HTML görünüm linki resmen gizlenerek milletin kullanmaması için ellerinden geleni yapmışlar oysaki eski HTML görünümü hem çok daha hızlı hemde Java vs disable bile olsa çalışıyordu şimdilerde bu görünüm sadece Google tarafından desteklenmeyen tarayıcılara sunuluyor , peki google hangi tarayıcıları destekliyor derseniz : Google Chrome, Firefox, Internet Explorer ve Safari , Yeni Operamı oda direkt olarak standart HTML görünümüne yönlendiriliyor.
Google tarafından desteklenen bir tarayıcınız var fakat Temel HTML görünümünü tercih etmek istiyorsunuz bu nasıl olacak derseniz işte bu yazımızda bunn cevabın vermeye çalıştık , Google eski (Standart HTML) görünümüne sadece direkt linklerini biliyorsanız geçiş yapabiliyorsunuz.

Gmailde Temel HTML görünümüne geri dönmek

1. Gmailinize giriş yapınız. buradaki link
2. Buradaki linke tıklayıp Gmailinizin temel HTML görünümüne geçmesini sağlayınız.
3. ve Hemen üst kısımda yeralan Temel HTML 'yi varsayılan görünüm olarak ayarlayın a tıklayınz (Aşağıdaki resim)

Gmail temel html gorunum

4 . Hemen akabinde Tercihleriniz kaydedildi. diye bir mesaj alacaksınız artık Gmaili eski temel HTML de kullanabilirsiniz.

KOnuyla alakalı olarak Gmailinize girerken Googlenin tarayıcı kontrolünü Bypass (Aşmak) etmek istiyorsanız Buradaki linki kullanmanızı öneririz. Eğer temel HTML görünümünden sıkılır ve standart görünüme geçmeye kara verirseniz , hemen sağ üst tarafta yeralan Standart görünüm linkine tıklamanız yeterlidir.

Standart gorunum


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha