Yolladığınız email açıldığında haberiniz olsun


Email açıldığında haberiniz olsun
Genellikle birine email yollarız ve cevabını bekleriz , belkide hergün emailimizi defalarca kontrol ederiz ,acaba emailimi aldımı yoksa spam kutusuna gittide yanlışlıkla okumadan sildimi ... gibi


düşünceler kafamızda dolanır durur , hele de işin içinde sevgilimiz , eşimiz ... olunca daha bir sabırsız oluruz , eğer tarayıcı olarak Chrome kullanıyorsanız artık bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz çünkü emiliniz yoladığınız kişi tarafından açılır açılmaz size bildiren bir eklenti mevcut.
Signals extension isimli bu eklenti HubSpot tarafından kodlanmış olup Google Chrome webstore üzerinden indirip ücretsiz olarak kullanabilirsiniz , desteklediği email sağlayıcıları : Gmail, Hotmail (yeni ismi ile Microsoft Outlook ) , Salesforce ve Hubspot .

1. Eklentiyi Buradan kurun
2. Şimdi email servisimiz ile bağlantı kurmamız gerekiyor aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza gelecektir , buradan emailimize giriş yapalım (emailimiz ve şifremizi yazıp sign up butonuna basalım)

signal login

3. Gmail için işlem bukadar , Outlook (Hotmail) ile bağlantı kurulacaksa emailinize bir onay maili gelecek ve buraya tıkladığınızda kaydolma işlemi gerçekleşmiş olacaktır sonrasında küçük bir program indirip kurmanız gerekmektedir. Gmailde ise sadece Signals a emailinize girme yetkisi vermeniz yeterlidir ve başka işleme gerek yoktur.

Signals kurulumunda emailini seç

Email servisi ile bağlantı işi böylece halledilmiş oldu artık Gmail yada Outlook kullanarak yeni bir email yolladığınızda "track the email message" (emaili takip et) diye bir seçeneğin belirdiğini farkedeceksiniz (bu seçenek "E-Posta yaz" butonuna tıklandığında açılan ekranda belirecektir) , Tracked Emaile tik koyduğunuzda (tikli geliyor) mavi yerine , Gönder butonu Signal logosunu içeren turuncu bir renk alacaktır

signal takip

üstteki mavi butona tıklayalım , artık herhangi birine email yazdığımızda takip edilecektir , örnek email aşağıda

signal email takip

Eğer alıcı emailinizi açarsa desktopunuzda ve Chrome tarayıcısında bir bildirim mesajı belirecektir , bu uyarı mesajında aşağıdaki bilgiler yeralacktır;
1. Email mesajı nezaman açıldı
2. Email mesajı kaç defa açıldı
3. Email mesajının açıldığı yer (location)
mesela sevgilinize email attınız ve bu eklenti ile takibe aldınız , hem görmedim diye gördüğü halde yalan söyleyemez hemde yer bilgilerini edinmiş olursunuz.

Signals email ulaştı uyarısı

Signals , gönderdiğiniz mesaja bir script ilavesi şeklinde çalışmaktadır ve karşı taraf emaili açınca bu script aktive olup gerekli bilgileri Signals serverlarına yollamaktadırlar.


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha