Viber masaüstü sürümü incelemesi


Viber masaüstü sürümü incelemesi
Viber freeware bir iletişim yazılımıdır ve internet üzerinden ücretsiz olarak diğer viber kullanıcıları ile mesajlaşma , sesli görüşme , görüntülü görüşme imkanı sunar , destekleridiği platformlar

; Amdroid , Windows , IOS... , Skype , WhatsApp mesajlaşma yazılımlarını da kullanmış biri olarak ses kalitesinin internet hızına bağlı olarak diğerlerinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim en Basitinden cep telefonuna (samsung galaxy s) kurduğumda telefonda hiçbir ağırlaşma hissetmedim halbuki WhatsApp yi kurduktan sonra donma yaptı ve hiçbir işlem yapamadım en nihayetinde kaldırmak zorunda kaldım , ilaveten bildiğiniz üzere WhatsApp artık ücretli oldu yani halihazırda kullananlar 1 yıl daha ücretsiz kullandıktan sonra senelik 2 TL gibi bir ücret kesilecek (Zaten zuckerberg in satın aldığı bir uygulamadan da bunu beklerdim) kısacası bana birisi WhatsApp mi Vibermi dese şu anki koşullarda tereddütsüz Viber derim.

Viberi Bilgisyarımızdan nasıl kullanırız :

1. Öncelikle Buradaki linkten Windoslar için olan Viber sürümünü indirelim ve kuruluma geçelim , kurulum sırasında Cep telefonunuzda viber varmı diye soru soracak bende olduğu için Yes i seçtim (aşağıdaki resim)

viberi pc ye kurma

2. Ülke kodunu ve cep telefonu numaranızı soracak onlarıda girelim (Aşağıdaki resim)

viberi pc ye kurma cep tel numarası

Çoğu arkadaş aktivasyon kodunun gelmediğinden şikayetçi , ilk defa kurarken benimde başıma gelmişti , şunu belirteyimki Viber cep telefonunuza sms şeklinde kod yollamıyor , kodu Viber üzerinden yolluyor , bunun anlamı : cep telefonunuzu internete bağlayın ve viberi açın ki kodu alabilesiniz , yoksa boşuna sms beklersiniz. kod geldiğinde girelim ve enter viber butonuna basalım (Aşağıdaki resim)

viberi pc ye kurma aktivasyon kodu

Ve Viber arayüzü karşımıza gelecektir , ilk dikkatimizi çeken şey cep telefonundaki viberde ekli olan bütün rehberimizin yani kişilerin otomatik olarak Bilgisayarımıza kurduğumuz viberdede yeralması , oldukça pratik buradan viberi olanları anında görebiliyorum

viber ana ekranı

Üstteki resimde de görüldüğü gibi herşey oldukça açık ve net

1. Mesajlaşmak için kullanılan yazım alanı
2. mesajımıza resim eklemek istersek bilgisayarımızdan bir tane seçip mesaja ekleyebiliyoruz
3. Sesli arama yapabiliyoruz
4. Görüntülü arama yapabiliyoruz

ben test amaçlı Bilgisayardan arkadaşın cep telefonu hem sesli hem görüntülü aramada denedim sonuç oldukça iyiydi , ilaveten resim yolladım ve sorunsuz ulaştı , cep telefonunun minik ekranından harfleri seçmektense bilgisaayr klavyesinden yazım rahatlığı bambaşka. Viberin özelliklerine de kısaca değinelim:

- Ücretsiz görüşme için Herhangi bir şekilde internete bağlı olmanız yeterli , Wlan , 3G , LAN ...., sonrasında Dünyanın öbür ucundaki arkadaşınızla viber üzerinden sesli , görüntülü , mesajlaşarak görüşebilirisniz, eğer Operatörler üzerinden (Turkcell , Vodafone ...) bağlantı kurarsanız normal tarifeden ücretlendirilir.
- Gizli bir ücretlendirmesi yok
- Rehber listeniz otomatik olarak ekleniyor
- cevapsız çarğı bildirimi var
- Viber kapalı olsa bile her zaman çağrı alabilirisniz

Yazılım hem diğerlerine göre az kaynak kullanımı hem ses kalitesi hemde gizli ücretlendirmesinin olmayışı (Whatsapp gibi) gibi yönleri ile bir adım öne çıkıyor , denemenizi tavsiye ederim.

NOT: Güncelleme ; 07.11.2016 tarihi itibarı ile sadece Türkiyede yaklaşık 6 - 8 aydır vider masaüstü ile sesli arama gerçekleştirilememektedir , hatanın neden kaynaklandığı biliniyor

Anasayfası
Lisans: Freeware / Ücretsiz
Yayımcı: Viber
Boyutu: 1,23 MB
Sistemler: Windows , IOS , Android , Blackberry ,Bada , Windows phone , Nokia


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha