Google DNS ile YouTube ve yasaklı sitelere kolayca girinGoogle interneti hızlandırıyor, hem de yarın öbür gün değil; hemen! Sayfaların yüklenirken sürünmesine sebep olan sorun ortadan kalkıyor: Google DNS sistemini duyurdu!Domain Name System yani alan adı sistemi internetin anahtar parçalarından birisini oluşturuyor. İnternet bağlantısında yaşadığımız çoğu sıkıntının sebebi de DNS sorunları. Yüksek bağlantı hızına karşın tıklanan internet sayfalarının bir türlü yüklenememesinin en büyük sebebi bu.
Google interneti bütün dünya için hızlandıracak bir hizmete imza atıyor ve DNS hizmeti sunmaya başlıyor. Google kendi DNS hizmetinin sorunları çözeceğini ve çok hızlı çalışacağını belirtiyor. eger bu dns leri kullanmak istiyorsanız:
Ağ Bağlantınıza sağ tıklayıp özelliklere girin. Bağlantı öğelerinden TCP/IP'yi tıklayıp özelliklerine ulaşın. DNS sunucu adresi olarak şunları girin:
Yeğlenen DNS sunucusu: 8.8.8.8
Diğer DNS sunucusu: 8.8.4.4
Tamama basıp işlemi tamamlayın. YouTube gibi yasaklı siteler dahil olmak üzere her türlü siteye daha hızlı ulaşabilirsiniz , yada herzaman olduğu gibi bu islemi otomatik yapmak için aşağıdakini indirip tıklayın 🙂
Buradaki yazılım tüm dünyada Milyonlarca adet indirilmiş DnsJUmper programıdır (Güvenle kullanabilirsiniz)
Not1: Eger güvenlik amaci ile WSH (windows Script Host) sisteminizde disable konumda ise bu yazılım ile bunu halledebilirsiniz.

Haber kaynagi CHIP , script kaynagi : Velociraptor


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha