Outlook ta yolladığınız emaili geri alınOutlookda birisine yolladiginiz maili geri almaya yarayan bir özellik olduğunu biliyormuydunuz , fakat bu özelligi kullanabilmeniz için Microsoft Exchange Server 2000, Exchange Server 2003, or Exchange

Server 2007 account u kullanmaniz gerekmektedir ilaveten mail yolladiginiz kişinin bu mail'i henüz acmamis olmasi yada tasimamasi gerekiyor. Eger mail'i yolladiginiz kişi yolladiginiz bu mail'i acmissa yani okumussa yada Outlook'da kural tanimlayip yolladiginiz mail'i başka bir klasöre tasimissa bu özelligi kullanamazsiniz. Geri cagirma islemi için önce gönderdiginiz mail'i acin. Ardindan Eylemler (Actions menu) menüsünden "Bu iletiyi Geri cek" (Recall This Messağe) secenegini secin. Karsiniza aşağıdaki erkan ekran cikacaktir.

ingilizcesinde

Bu ekranda bulunan "Bu iletinin okunmamis kopyalarini sil" secenegini secerseniz göndermis olduğunuz mail eger okunmamissa gönderdiginiz kişinin posta kutuşundan silinecektir. Eger önceden yollamis olduğunuz mail'i başka bir mail ile degistirmek istiyorsanız bu durumda "Okunmamis kopyalari sil ve yerine yeni iletiler koy" secenegini secin. Bu secenegi secip Tamam butonuna basarsaniz karsiniza gönderdiginiz mail üzerinde degisiklik yapabileceginiz pencere cikacaktir.
Office 2007 deki sekli

Eger sizde Recall This Messağe ikonu cikmiyorsa muhtemelen Exchange server hesabıniz yokut , yada Micrsoft Outlook 2007 kullanmiyorsunuzdur , Araclar >Account Setting diyelim ve Email tab indan bunu kontrol edebiliriz (aşağıdaki resim)


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha