Başlat menüsünde bulunan aramaları hatırlamasın


baslat_listesi
Sorun:

bilgisayarımda başlat menüsünde bulunana aramada arama yapıyorum, aradığım dosya yı birdaha arayınca ben daha yazmadan aradığım dosyanın ismi çıkıyor fakat ben bu listeyi temizlemek istiyorum nasıl temizleyebilirim.

Cözüm: aşağıdaki dosyayi download edip kullanin sorununuz hallolacaktir

clear_recent

Üstteki küçük uygulamayı google de aratıp bulmaya çalışın çünkü anasayfası kapanmış , zaten oldukça eski bir yazılım günümüzde CCleaner dahil herhangi bir yazılımla bu kısımları temizleyebilirsiniz

Run... komutları


Windows run komutlari herzaman bize gerekli olmaktadir bu nedenle Buradaki sitedeki listeyi vermeyi uygun gördüm , ilaveten sitede kisayollar da verilmis.

SuggestRun (Komutları öneri yardımı ile çalıştıralım)


Windowsun Çalıştır penceresini hepimiz biliyoruz. Ama bu çalıştır a bişey yazdığımızda yada yazmaya başladığımız tuşlara basmaya başladığımız anda bize neyi yazacağımızı önceden öneriler halinde verse ilginc olmazmiydi Sordum ailesi olarak bunu yapabilen bir programı sizler ile paylaşıyoruz. Bu program kurulumsuzdur. Çalıştırıldığı anda ekranın tam ordasında bir satır yazı alanı çıkar ve oraya yazmaya başladığınız anda size yazabileceğiniz kelime öneri yaparak size gösterir. ilgili kelimeyi bulduktan sonra Enter e basarak o komutu uygularsınız. Program 10 MB ram kullanmaktadır. program tıklanıldığında saatin yanın çalışmaya başlar.Kısa yoldan CTRL+Win tuşu ile çabucak açılmaktadır. yazmakta vazgeçer iseniz ESC tuşu ile açılan satırı kapatabilirsiniz. Masa üzerinde yada Başlat-Tüm programlarda kısa yolu olan hertürlü programın adını yazarak açabilirsiniz.

Download

Yazan: mendenn


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha