Skype ekranınızı karşıdaki kişi ile paylaşın


Skypede ekran paylaşımı nasıl yapılır
Bilindiği üzere Microsoft un eski mesajlaşma yazılımı olan Msn yıllarca kişiler arası iletişimde yaygın kullanılan bir yazılımdı , sonrasında Skype yi satın aldılar ve MSN yerini skype ye bıraktı, birisi ile


mesajlaşırken yada konuşurken bazen karşımızdaki kişiye birşey izah etmemiz gerekir , bu gibi durumlarda en zorlanılan şeylerin başında bilgisayar ile ilgili konular gelir , mesela diyelimki windows 10 da QoS paket zamanlayıcısı ayarlanabilir bant genişliği yüzdesini sıfır yapıp interneti %20 hızlandırma işlemini anlatacağız Burada karşımızdaki de ; bu terimler çok karışık göstermen mümkünmü dedi ?, işte bu gibi durumda normalde yapılan ; bir uzak masasütü bağlantısı ile görüntülü anlatımdır , oysa Skype de birkaç hareketle ekranımızı karşıdaki kişi ile paylaşıp konuşma sırasında görüntülü anlatım yapabiliriz

Skypede ekran nasıl paylaşılır

1. Ekranı paylaşabilmeniz için sizde Skype nin masaüstü sürümü olmalıdır Burada

2. Skype yi açın ve kişiler listenizde ekli bulunan ve ekranınızı paylaşacağınız kişi ile sohbeti başlatın.

3. Skype ekranının sağ alt köşesinde sohbet ikonunun hemen sağında "Ekranı Paylaş" ikonu yeralmaktadır. buraya tıklayın ve aşağı açılır menüden ekranı paylaş kısmını seçin. Eğer Sizdeki skypede "Ekranı Paylaş" ikonu görünmüyorsa Skype yi tam ekran yapın.

Skype Ekranını paylaş

4. Bir sonraki ekranda Alt kısımda yeralan "Paylaşmaya başla" butonuna tıklayın , dilerseniz hemen alt kısımda Bilgisayarın sesini paylaşın butonunu da aktif edebilirsiniz.

Skype ekranını paylaşmaya başla

Böylece Ekranınızı paylaşmış oldunuz, ekran paylaşıldığında Ekranımızın etrafında kırmızı bir çizgi belirecektir buda karşımızdakinin gördüğü alanı temsil etmektedir. Karşı taraf ise ekranınızı aşağıdaki şekilde görüntüleyecektir.

Skypede ekran paylaşımı karşı taraf ekranı

Dilediğiniz zaman ekranınızı paylaşmış olduğunu butonda yeralan paylaşımı durdur özelliği ile ekran paylaşımınızı sonlandırabilirsiniz.

Ekran paylaşımını durdur

Şahsen ben bu özelliği faydalı buldum , ilerde konuşulan kişinin ekranına müdahaleye de izin verecek bir uzak masasütü bağlantı özelliği eklerlermi bilinmez lakin bu hali ile bile iyi düşünülmüş bir özellik. İlk çıktığında görüntü kalitesi oldukça kötüydü lakin şu an iyileştirmeler yapılmış ve daha net bir görüntü sağlamaktadır.

- Skype de karşı tarafa ses gitmiyor Burada

- Skype kullanmak için bir hesaba ihtiyacınız yok Burada

- Skype çarpı işaretine basıldığında kapanmasın Burada

- Skypede kişiler nasıl yedeklenir Burada

- Skypede kişi engelleme veya engeli kaldırma Burada

- Skype de bir kişi ile olan yazışmaları (ileti geçmişi) silmek Burada

- Mikrofonda ses karşı tarafa parazitli gidiyor Burada

5 eylül 2015 Tarihli başlık yenilenmiştir


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Enver

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha