Windows Socket Error (10055)Sorun: Bu hatayı genellikle bilgisayara yüklendigim zamanlarda alıyorum.. İnternet üzerinden PES 2008 oynarken veya çok nadir olarak internette gezerken bu hatayı veriyor ve format ile çözülmüyor.. Bir kaç bilgisayarcıya sordugumda


ramden kaynaklandigini söylediler, tek adet RAM kullandıgım zaman herhangi bir problem teskil etmiyor. Ama RAM sayısı yükseldikce yukardaki resimdeki hatayı alıyorum ve bu internet baglantımı kopartıyor, bilgisayarımı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum..
Cözüm: aşağıdaki registry degerini kullanmaniz halinde sorunun cözülmesi gerekir

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"MaxUserPort"=dword:0000fffe

ilaveten bakiniz

0X0000000A IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Bu mesajı içeren mavi ekran hatası alıyorsaniz , yüksek ihtimalle sorun driverlardan birindedir o nedenle tavsiyem Tüm sürücülerin driverlarini güncellemeniz veya sisteminizi ilk aldiginizdaki Cd ile yükleme yapip driverlari kurup sonrasinda sp yamalarini üzerine yüklemenizdir , bir diger bu hatayi verdiren sey ,mesela Ram arizasi olabilir , iki Ram varsa birini cikarip digerini takip deneyebilirsiniz sonrada tersini yapin , yada anakart üzerindeki ekran karti dahil tüm bileşenleri cikarip tekrar yerlerine takin , ne bileyim bir gevseme tam oturmama vs olablir.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha