Dosyaları çift tıkladığınızda açılmıyorsaSorun: klasör seçenekleri ile ilgili bir problem im var .. dosya klasörlerimi açmak için çift tıkladıgım zaman ara komutu ile açılıyor.dosyaları çift tıklayıp

açamıorum. komutu nasıl olduysa degismis . dosyaları açmak için sağ tıklayıp 4. sırada aç seçenegi var o şekilde açmam gerekior. yani bir dosyaya çift tıklayınca dosya ara komutu ile açılıor... ancak sağ tıklayınca bu ara komutu en basta duruyor yani aç konutu ile yer degistirmis. bunu degistiremiyorum.
Cözüm: Öncelikle bir spyware malware taramasi yapiniz eger yine bir sonuc alamadiysaniz

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell]
@="none" 

Üsttekini notepad e yapistirip uzantısıni .reg yapin ve calistirip Pc yi boot edin.

Otomatik olarak gizli dosya ve kalsörleri gösterme isaretleniyor


Sorun: Sistemimde Worm.Win32.VB.el vardi ve kaspersky ile temizledim , su an hicbir virüs , spy vs yok , buna ragmen gizli dosya ve klasörleri gösteri isaretliyorum , fakat her nedense otomatik olarak gizli dosya ve kalsörleri gösterme ye dönüyor (yani garip şekilde sistem tekrar onu isaretliyor)
Cözüm: Bu sorunun nedeni CheckedValue anahtarinin dword yerine string degeri ile olusturulmus olmasindandir aşağıdaki registry kaydini uyguladignizda sorununuz cözülecektir

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"CheckedValue"=-
"CheckedValue"=dword:00000001

Numara içeren dosya isimlerini doğru sıralama


Adları sayısal değerler içeren dosya ve klasörler için Windows Vista, Windows XP ve Windows Server 2003'te kullanılan sıralama düzeni Windows 2000'dekinden farklıdır.2000 dogru siralarken , Vista ve XP rakam içeren dosya veya klasörleri Windows Explorer'da sıralarken rakamları değerlerine göre sıralamak yerine, ilk haneye bakarak sıralama yapar. Yani dosyalarınız alfanumerik şekilde görmez. Örneğin "text13.txt" dosyası "text4.txt" dosyasından önce görünür, bunu düzeltmek için aşağıdaki kaydi notepad e yapistirip uzantısıni .reg yapip calistirmaniz yeterlidir:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoStrCmpLogical"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoStrCmpLogical"=dword:00000001

Sonrasında numara içeren dosyalar doğru sıralanacaktır.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha