Vista Aero özelliğini XP'ye uyarlayın (Winflip)Windows Vista'nın güzel bir özelliği olan Aero özelliğini artık Windows XP de de kullanabilirsiniz. Programın Türkçe desteği mevcud olup istediğiniz tuş


kombinasyonuna bu özelliği atayabilirsiniz.
1) Program'ı indirin Zip'li dosyayı bir klasöre çıkartın ve klasörü kopyalayıp programı silmeyeceğiniz taşımayacağınız bir yere yapıştırın örneğin C:\Program Files
2) Ardından kopyaladığınız klasöre girip WinFlip.exe dosyasını çalıştırın.
3) Programın simgesi başlat çubuğundaki saatin yanına yerleşecektir.
4) Programı Türkçe yapmak için simgesine sağ tıklayın Language menüsünden Türkçe'yi seçin.

5) Simgeye tekrar sağ tıklayıp menüden Özellikleri tıklatın ve gelen pencereden orjinal kısayol olan Alt + Tab kombinasyonunu ayarlamak için WIN seçeneğini ALT seçeneğine getirin ve Tamam deyin ve bir kaç farklı pencere açıp Alt + Tab kombinasyonunu tes edin.

6) Programı Windows açılışına entegre etmek isterseniz simgesine sağ tıklayın özelliklerden Diğerleri sekmesine gelin ve Run automatically deyin çıkan uyarıya Tamam deyin , iptal etmek için Don't run automatically seçeneğine tıklatın.

Diğer ayarlardan göz zevkinize göre Tonlama , Doku kalitesi (Pixel Kalitesi) Görünüm seçeneğinden sayfa geçişlerinin büyük veya küçük olması için ayarlar yapabilirsiniz.

Not: Yazılımın anasayfası kapandığından Üstteki linkten verilmiştir.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha