Sürücü simgelerini değiştirin yada onarın


SevenDriveIconChanger

Windows 7 de C: D: E: gibi sürücülerimiz vardır ,sadece tek bir dizin (C:\) kullanıyor olsanız bile parmak bellek veya harici hdd yada SD kart taktığınızda birden fazla dizin belirecektir bunlara ait

ikonlar da bulunur (Aşağıdaki resim)

Dizin ikonları

Eğer bu ikon görünümlerini değiştirmek istersek "SevenDriveIconChanger" isimli küçük programdan faydalanabiliriz kullanımına gelince :

1. Yazılım portable olduğundan kurulum gerektirmez çalıştırıp sabit disk için yeni bir ikon seçmemiz gerekiyor bunu da arayüzdeki "Browse" butonu ile yapacağız

2. Sağ taraftaki select drive kısmından sürücümüzü seçelim ve dip kısımdaki butonlarda "change icon" olanına tıklayalım , sürücü ikonumuz değişmiş olacaktır , burada dikkat edilmesi gereken nokta sürücü ikonu olarak .ico formatı kullanılması gerektiğidir.

Yazılım sadece ikon değiştirmekle kalmıyor , çeşitli nedenlerle bozulmuş olan sabit disk veya sürücü ikonlarının olması gereken haline gelmesini de sağlıyor yani onarıyor bunun için yine arayüzde dip kısımda yeralan "reseet icon" butonunun kullanılması yeterlidir. Yazılımı Windows 7 de test ettiğimizde sorunsuz çalışıyordu , üst sürümlerde de muhtemelen çalışacaktır fakat test etmedik.optik , taşınabilir yada sabit sürücü simgelerini değiştirmek yada herhangi bir nedenden ötürü kaybolan simgeleri onarmak isterseniz SevenDriveIconChanger bu konuda size yardımcı olacaktir.

Download 1Download 2Download 3Download 4


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for yusuf

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha