Microsoft EDGE Favoriler çubuğunu göstersin


Microsoft EDGE Favoriler çubuğunu göstersin
Microsoftun yeni tarayıcısı olan EDGE her geçengün yeni özellikler kazanıp tarayıcı piyasasında yer edinmeye çalışıyor , Eğer windows 10 a geçiş yaptınızssa varsayılan tarayıcısı olan EDGE size ilk başta

tuhaf gelebilir , mesela Adres çubuğunun rengine ben halen alışamadım , çünkü adres yazacağım yer gizlenmiş gibi fareyi üzerine götürmesem yerini bulamayacağım , ikinci dikkatimi çeken şey ise diğer tarayıcılarda en çok kullandığım favorilerim çubuğunun görünmemesi , sahi favorilerim denmişken , şunun ismine artık bir karar verseler çok iyi olacak işte size bir saçmalık demeti :

1. Favorilerim
2. Yer imleri
3. Yer işaretleri
4. Sık kullanılanlar

Şimdi birileri kalkar Birisi Türkçe kelime diğeri değil diye ahkam keser , Ama o birileri , Caddeye çıktığında Dükkan tabelalarında tek kelime Türkçe bulamaz Mal of ... , shopping , sale ... yazılı tabelaları görmezden gelir , bukadar Kültür emperyalizmine uğramış bir ülkede Kelime kökeninden vatanseverlik komik ötesi kalıyor. Herneyse konumuza dönecek olursak , EDGE de Favorilerim çubuğu varsayılan olarak kapalıdır fakat istersek Favoriler çubuğunun adres barının hemen altında görünmesini sağlayabiliriz.

EDGE favoriler çubuğunu aktif edelim

1. EDGE de sağ üst köşede yeralan üç noktaya (Ayarlar ve daha fazlası) kısmına tıklayalım

EDGE ayarlar

2. Açılan ekranda Biraz aşağı doğru inip "Sık kullanılanlar çubuğunu göster" kısmındaki ayarı açık konuma getirelim.

favoriler çubuğunu göster

Adres barının altında Favoriler çubuğu belirecektir , burada yeralan sık kullanılanları al (3) kısmına tıklayıp diğer tarayıcılarda yeralan favorileri EDGE ye aktarabiliriz. (4)

favorileri içe aktar

Sonrasında aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceğiz , Eğer istersek favoriler barına sağ tıklayıp "Sadece simgeleri göster" diyerek favoriler çubuğunda daha fazla yer kazanabiliriz.

EDGE favoriler çubuğu

EDGE tarayıcısı şimdilik gözümüze farklı da görünse Microsoftun gözdesi ve yaygınlaştırmak için elinden geleni yapacağı bir uygulama,gelişimi ne yönde olacak bekleyip göreceğiz.


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Halis Gürpınar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha