YouTube'den HD video indirelimYouTube bildiğiniz üzere bir süredir kullanıcılarına HD formatında vide izleme ve yükleme şansı veriyor. Bu doğrultuda, YouTube'e yüklenen HD videoları indirmek için de yardımcı programlar

piyasaya çıktı haliyle. 🙂 Bu HD videoları indirmek için YouTube Downloader HD adlı ufak programı kullanacağız. 2.2 mb'lık bu program, sizlere videoyu standart çözünürlükte AVI, FLV, iPod'lar için yüksek kaliteli MP4 formatında videolarla birlikte eğer uygunsa 720 Progressive (720p) ve 1080 Progressive (1080p) formatında indirmenize de olanak tanıyor.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde kırmızı ile işaretlenmiş olan yere videonun linkini yapıştırıyoruz. Üst tarafındaki Download başlığından videoyu hangi formatta indirmek istediğimizi yazıyoruz. Ardından en alttaki Start butonuna tıklıyoruz.

Ve gördüğünüz gibi videomuz inmeye başladı hemen.

Önemli notlar:
- Videonun boyutuna göre indirme süresinin de değişeceğini unutmayınız.
- Şu sıralar bazı Google servislerine ve YouTube'e uygulanan engellemeler sebebiyle, bu programda indirme sorunları yaşayabilirsiniz. OpenDNS ve Google DNS sorun yaşatabilir. Şu an için en düzgün çalışan DNS Comodo Secure DNS'dir.
- 720p ve 1080p gibi yüksek çözünürlüklü videoları sağlıklı izleyebilmek için iyi bir sisteme sahip olmanız gerekmektedir.
- Orta düzey bir sisteme sahipseniz bu konuda yazdıklarımızı uygulamanız size yardımcı olabilir.

Keyifli seyirler dileriz. 🙂


Bir Yorum Var
  1. Avatar for TRWE_2012

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha