Microsoft EDGE de Popüler site ekleme


Microsoft EDGE de Popüler site ekleme
Microsoft EDGE tarayıcısında yeni sekme kısmına tıkladığımızda açılan sayfada bize ya boş bir sayfa yada önerilen siteleri öngörünümlü bir liste şeklinde sıralar. Popüler siteler en sık ziyaret ettiğimiz

sayfalardır üzerine tıklandığında ilgili sayfa açılır böylece sayfanın URL sini adres satırına yazmadan kolayca açabilmemize olanak vermesi açısından pratiktir.

EDGE de popüler siteler

Microsoft EDGE Tarayıcı geçmişine bakarak sık ziyaret edilenleri otomatik olarak Popüler siteler kısmına ilave eder ayrıca eğer bir web sayfasını Popüler siteler kısmındaki web sitelerinden daha fazla ziyaret ediyorsanız , Popüler isteler bölümündeki en az ziyaret edilen siteyi daha sık ziyaret ettiğiniz site ile otomatik olarak değiştirecektir. Peki ama Popüler siteler kısmına önerilenler yerine kendi sık ziyaret ettiğimiz sayfaları nasıl ekleriz ? ilk açıldığında böyle bir seçenek yokmuş gibi görünmektedir aşağıda adım adım bu işin nasıl yapıldığını açıklamaya çalışacağız:

1. Microsoft EDGE tarayıcısını açalım ve yeni sekme kısmına tıklayalım

EDGE yeni sekme

2. Microsoft burada bir ilginçlik yapmış oda ; eğer Popüler siteler kısmı tam dolu ise yeni site eklemek için gereken boş Karo (Fayans) bulunmamaktadır bu nedenledirki önce Popüler siteler kısmından bir site kaldırmamız gerekecektir bunun için herhangi bir sitenin üzerine gidip karonun sağ üst köşesinde beliren çarpı ikonuna tıklamamız gerekir (1) ancak bundan sonra kendi favori sitemizi ekleyebileceğimiz boş karo belirmektedir (2)

Microsoft EDGE ye popüler site ekleme

3. Ortasında Artı ikonu bulunan boş karoya tıklayalım hemen alt tarafında beliren boşluğa favori sitemizin URL sini girelim ve EKLE butonuna tıklayalım

EDGE popüler sitelere URL ekleme

Böylece favori sitelerimize bu kısımdan da bir tıkla erişebiliriz.

Microsoft EDGE konusunda benzeri konular için aşağıdaki linkler de faydalı olabilir:

- Microsoft EDGE Favoriler çubuğunu göstersin Burada

- Microsoft EDGE de favorileri dışa aktaralım Burada

- Microsoft EDGE yi Onaralım veya sıfırlayalım Burada

- Microsoft EDGE Tarayıcısını sıfırlayalım Burada


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha