Tablar arası geçişler animasyonlu olsun (Firefox)Firefox ta Araclar > Secenekler açılan ekranda cikan tabar arasi gecislerin animasyonlu olmasini istiyorsanız öncelikle Firefox adres satirina about:config


yazalim sonrasinda açılan sayfadaki uyariya ok diyelim ve açılan ekranda aramaya

browser.preferences.animateFadeIn

yazalim

üstteki ekrandaki gibi false yazan yere cift tiklayalim ve True olsun ,sonrasinda tablar arasi gecisin akordion şeklinde asağiya acildigina sahit olacaksiniz

Firefox'a Google Chrome'un saydam adres çubuğunu ekleyelim


Google Chrome'daki yarı saydam adres çubuğunu, Firefox'a taşımak ister misiniz? Yapacağınız ufak bir işlem sonucunda, tıpkı Chrome'daki gibi güzel hatta daha harika görünümlü bir adres çubuğuna sahip olabilirsiniz Bunun için, Firefox'u kapatalım ve Başlat - Çalıştır satırına şu komutu verelim:

%appdata%\Mozilla\Firefox\Profiles\

Açılan yerden chrome klasörünü açalım. chrome klasörü içindeki userChrome.css dosyasını, eğer bu dosya yoksa onun yerine userChrome-example.css dosyasını WordPad yada başka bir metin editörü ile açalım. Not defteri ile de açabilirsiniz. Ama görüntüsü çok dağınık oluyor.
Dosyamızı açtıktan sonra en alta şu satırları ekleyelim:

#PopupAutoCompleteRichResult[type="autocomplete-richlistbox"]
{
 opacity: 0.9 !important;
}

Buradaki 0.9 değeri, Google Chrome'daki saydamlığa en yakın değerdir. İsterseniz değiştirebilirsiniz. Satırları eklediysek dosyayı kaydedip kapatalım. Dosyayı not defterinde açtıysanız .txt uzantısıyla kaydedilmediğinden emin olun. Uzantısı dosyanın orjinal uzantısı, yani .css olmalı.
Firefox'u yeniden açtığımızda Chrome'daki gibi, hatta çok daha güzel görünümlü saydam bir adres çubuğumuz oluştu.

Türkçe'ye çeviren: AykutT


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha