Firefox Quantum Stabil sürümü çıktı


Firefox Quantum Stabil sürüm indir
Quantum, Mozilla'nın Gecko motoru üzerine yeni nesil bir web tarayıcısı inşa etme projesidir. Quantum, Firefox'a daha fazla paralelleştirme ve GPU yüklemesi yapma imkanı sağlar . Firefox, yeni (hızlı ve akışkan

Photon) tasarımıyla, günümüzün yüksek DPI ekranlarının ihtiyaçlarını karşılar.Foton sadece daha şık görünmüyor, aynı zamanda daha akıllı. Dokunmatik ekrana sahip bir Windows PC'de Photon kullanıyorsanız, menülere bir fare ile tıklanıp tıklamamanıza veya parmağınızla dokunmanıza bağlı olarak boyutu değiştirir.Yeni minimalist tasarım, kare sekmeler, pürüzsüz animasyonlar ve kaydedilmiş içeriklerinize hızlı erişim sağlayan bir Kütüphane sunar.

Firefox Quantum, Firefox'un Mozilla'nın geçtiğimiz yıl edindiği okuma-yazma uygulaması olan Pocket'la entegrasyonunu geliştirdi. Yeni bir sekme açtığınızda, Pocket kullanıcıları tarafından önerilen şu anda popüler olan web sayfalarını görürsünüz; bu nedenle çevrimiçi en popüler sitelerin yanı sıra en iyi sitelerinizi de gözden kaçırmazsınız.

Firefox Quantum daha güvenlidir

Bilinen izleme komut dosyalarını yalnızca özel göz atma modunda değil, her zaman engelleyen izleme koruma özelliğini etkinleştirmek için de bir seçenek sunar. HTML5 kanvas parmak izi,kullanıcıları İnternet'te izlemenin bir başka yoludur Firefox Qunatum HTML5 kanvas parmak izi koruması sunar - v58'de piyasaya sürülecek ve Bu,Tor Browser'den ödünç alınan bir özelliktir.

Firefox Quantum daha hızlıdır

Firefox tarihsel olarak sadece bir CPU çekirdeği üzerinde çalışıyor, ancak Quantum, bugünün masaüstü bilgisayarlarında ve mobil cihazlarda çoklu CPU çekirdeğinin avantajını çok daha etkili bir şekilde kullanıyor.Bilgisayarınızın donanımının bu şekilde geliştirilmiş kullanımı, Firefox Quantum'u önemli ölçüde daha hızlı hale getiriyor.

Firefox'da açılır pencere engelleme, sekme tarama, entegre edilmiş Google aramaları, basitleştirilmiş gizlilik denetimleri, sayfanın diğer tarayıcılardan daha fazla gösterilmesini ve size en iyi şekilde ulaşmanıza yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışan bir dizi ek özelliği bulunmaktadır. Gerek arayüz tasarımı gerekse sayfa açılışları olarak Chromeden daha estetik ve seri olduğunu söyleyebilirim , eski firefox sürümünde çoklu sekmeler arası geçişler oldukça yavaştı Quantum sürümü olan 57.0 da bunu da düzeltmişler.

firefox quantum stabil sürüm indir

Firefox 57 deki değişiklikler

Firefox 57 muhtemelen Mozilla'nın uzun süredir beklenen en önemli sürümüdür. Firefox eski eklenti sistemini Firefox'tan kaldırdı , arabirimi yeniledi ve Project Quantum'un bazı bölümlerini tarayıcıya entegre edildi. Firefox 57.0 tartışmalı Australis arayüzünün yayımlanmasından sonraki Firefox tasarımının ilk büyük yenilemesi olan değiştirilmiş bir arayüz ile birlikte geliyor. sürüm 57 tarayıcısı açık ve koyu olmak üzere iki farklı tema ile birlikte gelir . Firefox menüsü halen varsayılan konumdadır, ancak artık simgelerden değil, metin bağlantılarından oluşur. Birçok arayüz öğesini sürükleyip bırakabilir veya tamamen tarayıcı arayüzünden kaldırabilirsiniz. Firefox yeni web motoru Kuantum un belirli bölümlerini sürüm 57 ye uyguladı böylece yeni sürüm version 52,5 ye göre tam iki kat hızlandı . Quanto olarak da bilinen Quantum CSS, Mozilla'nın Firefox'a entegre ettiği ilk Quantum bileşenidir. Quantum CSS, Firefox'taki CSS işlemesini çok daha hızlı hale getirmek için paralel hesaplama ve diğer geliştirmeleri kullanıyor.

Firefox 57, eski eklentileri veya temaları artık desteklemiyor. Bunları tarayıcının daha önceki sürümlerinde çalıştıran Firefox kullanıcıları, Firefox 57 ye güncellediklerinde eklentilerin devre dışı bırakıldığını fark edecektir.Firefox 57, yalnızca WebExtensions'ı desteklemektedir. Sürüm 57 deki diğer değişiklikler ; Paylaş düğmesi Firefox 57'de kaldırılmıştır. Linux security sandbox daha üst seviyeye ayarlanmıştır. Önceden yalnızca özel göz atma modundaki siteler için kullanılan İzleme Koruması artık tüm siteler için bir seçenek olarak mevcuttur.

Firefox kuantum arayüzü

Firefox 57.0'ın tarayıcı kullanıcılarını etkileyebilecek üç sorunu

1. Ekran okuyucular kullanan Firefox kullanıcılarının performans sorunları çözülene kadar Firefox ESR kullanmaları önerilir.

2. Firefox, Intel Broadwell-U işlemcili Windowslarda ve Linux sistemlerinde çökebilir. Mozilla, Windows kullanıcılarının en yeni güncellemelerin kurulduğundan ve Linux kullanıcılarının Intel mikrokod için dağıtım paketinin kurulu olduğundan emin olmalarını önermektedir.

3. Firefox windows kullanıcıları Uzak Masaüstü Bağlantısı (RDP) sırasında ses sorunu yaşabilirler çünkü ses güvenlik kısıtlamaları nedeniyle devre dışı bırakılmıştır

Henüz Firefox güncellemesi ile dağıtımına başlanmamış olan sürümün BETA Olmayan STABİL 57.0 sürümünün x64 ve x86 (32 bit) TÜRKÇE olanlarını aşağıdaki linklerden edinebilirsiniz:

Download Firefox Quantum Türkçe x64

Download Firefox Quantum Türkçe x86

Diğer diller için Bakınız


21 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for osman
  3. Avatar for FasttsaF
  4. Avatar for MURAT AYDEMİR [TRWE_2012]
  5. Avatar for MURAT AYDEMİR [TRWE_2012]
  6. Avatar for FasttsaF
  7. Avatar for MURAT AYDEMİR [TRWE_2012]
  8. Avatar for antiparazit
  9. Avatar for Velociraptor

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha