Office de görüntüleme dili nasıl değiştirilir


Microsoft Office nin dilini değiştirelim
Microsoft Office uzun süredir bu alandaki en iyi yazılım olmayı sürdürüyor , yazılımın birçok farklı dil desteği mevcuttur , Eğer yeni bir bilgisayar almışsanız windowsunuz hangi dilde ise Office de varsayılan

olarak o dilde görüntülenecektir fakat istediğiniz zaman Office nin görüntülenme dilini değiştirebilirsiniz bunu yapmak için birçok sebep olabilir , Mesela Officeyi kurarken dili yanlış seçip kurulum yaptınız , yada evde çocuklar yanlışlıkla Office nin dilini değiştirdiler veya başka bir dilde Office ile ilgili bir konu hazırlıyorsunuz ve görüntülenme dilini değiştirmek zorundasınız ... bu ve benzeri sebepleriniz olabilir , gelin isterseniz Office 2016 da görüntülenme dili nasıl değiştirilir görelim.Microsoft officenin dilinin farklı görüntülenebileceği 3 alanı vardır

1. Görüntüleme dili (Tüm menüler, düğmeler, tercihler...)

2. Düzenleme dili (İçeriğin düzenlendiği yer)

3. Yardım dili (Metin dilbilgisi ve yazım denetimini kontrol etmek için kullanılır)

Office de dil değişimi nasıl yapılır

Herhangi bir office bileşenini açalım örnek olarak Excel i açtım ve Dosya - Seçenekler - Dil kısmını seçtim karşıma aşağıdaki gibi bir görüntü geldi.

Office dil Tercihleri

Numaralanmış yerlerin dillerini değiştirmemiz gerekecektir , bunun için ya okla gösterilen yere yada Buradaki linke tıklayıp açılan sayfada yeni kuracağımız Office dil dosyalarını , Office sürümümüzü ve kaç bit olduğunu seçip gerekli dil dosyalarını indirelim , ben Türkçe olan Office mi ingilizce yapacağım o nedenle ingilizce dil dosyalarını seçtim

Office dil dosyasını indirme linki

İnen dosyaya çift tıklayıp sistemimize kuralım.

Office kuruluyor

Ardından tekrar Excel i açalım ve Dosya - Seçenekler - Dil kısmını seçelim burada yeralan ; Düzenleme dili kısmını yeni görüntüleme diline (Bende İngilizce) varsayılan olarak ayarlayalım. Mesela Ek düzenleme dilleri ekleyin aşağı açılır menüsünden yüklemek istediğimiz Office dilini seçelim (1) , ben ingilizce dilini seçtim.

Officenin dilini değiştiriyoruz

ve ardından Düzenleme dili kutusunun hemen sağındaki ekle butonuna tıkladım. (2) Etkin değil kısmına tıkladığımızda (3) karşımıza windowsun dil ekleme seçenekleri gelecektir.

Windowsa Dil ekleme

buradan dil ekle butonunu kullanıp ingilizce dilini ekliyorum , böylece arayüzdeki ingilizce etkin hale geliyor , Ardından tekrar Excel i açalım ve Dosya - Seçenekler - Dil kısmını seçelim burada yeralan ; Düzenleme dili , görüntüleme dili ve Yardım dili kısımlarının hepsinde İngilizce dilini varsayılan olarak ayarlayalım. (Varsayılan olarak ayarla butonları ile)

Office dilini değiştirdik

Her bir değişiklikte aşağıdaki uyarılardan birini verecektir.

Değişklikler için yeniden başlat

Son olarak Office yi kapatıp tekrar başlatalım , Officenin son kurduğumuz dilde açıldığını göreceğiz. Office yi eski dile döndürmek için Düzenleme dili , görüntüleme dili ve Yardım dilini kısımlarında dönmek istediğimiz dili varsayılan yapalım hepsi bukadar.

ilaveten bakınız :

- Office de Karşıya yükleme merkezini kapatalım Burada

- Microsoft Office Picture Manager i kolayca edinin Burada

- Windows ve Office ISO larını kolayca indirin Burada

- Windows ve Office ISO dosyalarınız Orjinalmi Burada


10 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Enver
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Ahmet
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Ahmet
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Bülent tuncer
  9. Avatar for Velociraptor
  10. Avatar for Mesut

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha