Windows 7 yi Kişiselleştirmek için bir araçGeneral, Specific, Icons, Windows 7, Security, Optimize, Tools, More Policies ve Internet Explorer bazı şeylerini kendinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz , Resimde de görülüyor fazla söze gerek yok.


Win 7 ve vista için yazılmış bir program


Kapatma ve simge butonlarini sola alalim

Normalde sağda olan bu dügmeleri üstteki resimdeki gibi sola almak için Buradaki program size yardımcı olacaktir

Windows 7 Aero Blur Tweaker


Windows 7 Aero Blur Tweaker ile Aero Blur u gizleyip gösterebilirsiniz

Download

Windows 7 Direct Show Tweak


Windows 7 de codec paketleriniz yüklü olmasına rağmen hala bazı videoları seyretmekte güçlük çekiyorsanız Windows 7 Direct Show Tweak aracı sistem codec kaydını yüklü olan mevcud codec paketi ile yeniden ilişkilendirir


Alt+Tab Tuner (Windows 7 için)

Alt+Tab kısa yolu windows 3.1 den bugüne kadar kullanılan ve uygulamalar arasında hızlı geçiş yapmayı sağlayan bir özellik. Bu uygulama sayesinde Mouse (fare) ile iki saat uygulamayı seçip ve uygulamayı açmak zaman alıcı. Bu özellik bilindiği vista biraz daha geliştirildi Vista Flip 3D ile karşımıza geldi. Bu kısa yol bugüne kadar aynı olan bu kısa yolu Rus program yazarı Happy Bulldozer yazmış olduğu program sayesinde görsel anlamda değişiklik yapabilirsiniz. Bu Alt+Tab Tuner programı ile bu kısayolu kullandığımızda çıkan kenarların ( üst,alt,sağ ve sol) olmak üzere kendine göre ayarlayabilirsiniz.sonra oluşan sutun ve satır sayısını thumbs grid deki X ve Y kullanarak artırabilirsiniz. Saydamlaştırabilir,iconların büyüklüklerini artırabilir veya iconlar arasındaki boşluğu artırabilirsiniz.Eski haline döndermek için Old Style Alt+alt Dialog seçmeniz yeterli.

Not: Windows Xp de deneyebilirsiniz fakat yeniliklerin görülmesi için Explorer.exe başltan başlatılması yada bilgisayarın yeniden başlması gerekir. ( mendenn:Şahsen test etmedim)

Mendenn


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha