Excelde Doldurma Tutamağı KullanımıExcelde Aylar Günler veya sıralama şeklinde sayıları sürekli kullandığınızı düşünürsek bunları her seferinde elle yazmak yerine doldurma tutamağını kullanmak oldukça faydalı olacaktır.


Resimde Aylar, Haftanın günleri ve sıralama şeklinde birbirini takip eden rakamları nasıl oluşturacağımız gösterildi. Burda örnek her satır sonuna bir kelime yazmamı gerekirse onuda kullanabiliriz örneğin Tamamlandı sözcüğü her satır sonuna gelecekse bu sözcüğü sadece ilk satıra yazıp doldurma tutamağıyla istediğimiz yere taşıyarak hepsine yazmamız çok basit şekle gelmektedir.

Görev yöneticisindeki işlemleri excel e dökün (vba)


Eger Pc nize bir virüs bulastigindan süpheleniyor ve Görev yöneticisindeki işlemleri daha yakindan incelemek istiyorsanız Buradaki excel sayfasi ile bunu gerceklestirebilirsiniz , cünkü bu excel sayfasinda macro kullanilmis olup bir tik ile görev yöneticisindeki islemleri excel sayfasina aktarmakta ve süpheli islemleri hemen görmenizi sağlamaktadir , Lütfen Macrolarinizi enable konuma getiriniz Anasyfasi

Hücrelerdeki bosluklari almak (Excel)


Sorun: Birkaç hücremiz var. Hücrelerde bulunan değerler, metin ve sayılardan meydana gelmekte. Ancak bu hücrelerin ilk (başlangıç) ve son (bitiş) karakteri boşluktan (" ") oluşuyor. Amacımız başlangıçtaki ve bitişteki bu boşlukları kaldırıp temizlenmiş değeri yeni hücrelere yazdırmak Bunu nasıl başarırız?
Cözüm: mesela A1 deki bosluklari temizleyecekseniz

=TRIM(A1)

Türkcesi

=KIRP(A1)

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha