Skype çarpı işaretine basıldığında kapanmasın


Skype çarpıya basıldığında kapanmasın
Şu anda piyasada birsürü mesajlaşma yazılımı bulunuyor , bunların hangisi en iyidir diye arasıra sorular geliyor şunu belirtmek isterimki ; yazılımlarda sürümden sürüme farklılıklar bulunur,bu salt özellik


bakımından değil kalite olarak ta böyledir , mesela Viber bundan 5 yıl öncesinin alanındaki en iyi yazılımıydı tüm yenilikler önce viberde yapılır taklitçileri olan Whatsapp falan bunu takip ederlerdi , baktılar boy ölçüşemiyorlar artık her ne karşılığı anlaşmalar yaptılarsa Viber aniden bazı ülkelerde çalışmamaya başladı (Türkiyede bunlardan biri) . Viberdeki tuhaflıık başlayınca line a geçiş yaptım line başlarda viber gibi yüksek kaliteli ses iletimi sağlıyordu ardından tuhaf şekilde bildirim spamına başlayıp ses kalitesini bozunca Skype kullanmaya başladım. Bu arada neden whatsApp kulanmıyorsun diyenlere küçük bir deneme tavsiye ediyorum. mesela Almanyada bir akrabanız varsa onunla bir whatsApp üzerinden birde başka bir mesajlaşma yazılımı üzerinden sohbet etmeyi deneyin. Muhtemelen whatsApp ile konuşamayacaksınız bile. WhatsApp dünyanın en kalitesiz ve berbat yazılımlarından biridir asla mecbur kalmadıkça kullanmadım ve kullanmayı da düşünmüyorum.

Skypede karşınızdaki ile sohbet ederken yanlışlıkla sağ köşedeki çarpıya basıp konuşmayı sonlandırdığınız oldumu ? muhtemelen defalarca kez olmuştur. Oysaki Skype bu konuda bir ayar sunuyor ama neden bu ayarı varsayılan olarak sunma IQ belirtisini gösterememişler o kısmı soru işareti.

Skype , Sohbet sırasında yanlışlıkla çarpıya basıldığında sonlanmasın

1. Skype ile konuşma penceresindeyken profilimizin bulunduğu sol taraftaki panelin sağında bulunan üç noktaya tıklayalım ve ayarlar kısmını seçelim

Skype Ayarları

2. Açılan Ayarlar ekranında Genel kısmını seçelim ve ardından sağ tarafta bulunan ve Kapandığından Skype arka planda çalışsın düğmesini açık konuma getirelim

Kapandığında Skype arkaplanda çalışsın

İşlemler bukadar artık Normal konuşma penceresinde veya küçük skype penceresinde sağ üst tarafta bulunan çarpı işaretine tıkladığımızda skype kapanmayacak ve konuşma kesilmeyecektir.

Skype konuşma penceresi

Bu ayarın yapılması konuşma sırasında skype penceresi ekranı işgal ettiği için el alışkanlılğı ile çarpı butonuna basan kişilerin oldukça işine yarayacaktır.

Skype küçük pencere

Bu ayarı yapmamış kişilerde çarpıya basıldığında skype kapatılacak onaylıyormusunuz diye uyaran bir pencere konsaymış muhtemelen dalgınlıkla konuşmaların yarıda kesilmesinin önüne geçilirmiş , gel gelelim Microsoftun Windows 10 da da oldukça ciddi hatalar yapması yazılım işini artık pek te önemsemediği algısı oluşturmaktadır.

- Skype problemlerine çözümler Burada

- Skype de bir kişi ile olan yazışmaları (ileti geçmişi) silmek Burada

- Skype de karşı tarafa ses gitmiyor Burada

- Skype kullanmak için bir hesaba ihtiyacınız yok Burada

- Skype de ekranımızı karşıdaki kişi ile paylaşalım Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha